βœ•

6 Balas

sabar ye awak. kalau mcm tu awk beli yg betul2 perlu je dulu. lepastu boleh survey2 barang baby preloved juga. murah sikit berbanding nak beli baru. tp hati2 sbb scammer ramai. boleh beli yg seller bagi pickup sendiri. takpon beli di carousell. sy share barang2 penting dulu ya. baju newborn 5-7 helai pampers newborn 1 pek (kt speedmart murah) nappy cream mitten booties 3 pasang napkin 1 pek wet tissue mandian baby 1 botol kecil barut (optional, tali pusat basah tak perlu pakai. da cabut pon x pakai pon takpe. tak menyebabkan kembung)

sya pun kurang bajet jugk sbb dh bgtau husband nak beli awl tpi asyik2 ckp masih awal,,last2 dh terdesak trus stress 😌😌 sya skrng 32 week,,dh nak complete rasanya.. baju baby sya beli d shopee ,,murah je.. ada yg tak smpai rm20 utk 3 psang bju n sluar,,mmg tak brpa comel baju nya tpi mau kurangkn kosπŸ˜…πŸ˜… sarung Kaki &tngan, topi , tisu bsah , bantal baby , botol susu ( beli yg murah je sbb nak tukar selang bbrpa bulan) & tuala beli d eco shop πŸ˜… murah je.... breast pump sya beli d shopee jugk yg manual rm15.++ ,,klau beli d mall mmg mahal.. sabun baby sya beli yg head to toe jdi tak pyah beli asing2,,mahal 🀭 yg tak dpt beli murah tu napkin lh, rm35.++ utk 10 helai πŸ˜…

Hmm sedih saya dengar, cuba sis slow talk elok2 dgn husband. Explain betul2 mana yg penting semua. Benda tu memang keperluan, bukan suka2 nak beli. Bincang elok elok. Kalau boleh beli yg jimat2 cuba lah jimat beli yg murah. Sy doakan awak dipermudahkan urusan sampai bersalin ya πŸ₯Ί Doakan saya dipermudahkan jgk ya…

insyaAllah aamiin. saya doakan semoga semua urusan awak dipermudahkan ✨

ble husband cuti, ajak dye peg kdai brg bby & kdai jual brgn bpantang.. x payah bli pn xpe.. just tnjuk hrga2 brg.. nanti bru hsband tw bkn sje2 awak wat list tu sume.. memg brg2 bby & kperluan bpantg tu mhal..

Sbb tu pmpn kena ada duit sendiri sis . Org laki skrg ni , hhmm ntah laa . Saya pun beli sikitΒ² , Alhamdulilah hampir siap . Saya beli yg perlu je , yg perlu tu pun habis 3k lebih πŸ₯Ή

cuba cari2 barang preloved.. mmg x dinafikan barang2 baby skrg mahal yg amattttt 😌 kalau beli brg tu ajak susmi skali biar dia tahu betapa mahal nye brg2 skrg

mana yg boleh beli online lazada,shopee,beli la.lg jimat

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan