cuma nak meluahkan

assalamualaikum mommies, saya nak luahkan sikit apa yang saya rasa. saya surirumah & saya dah masuk 30 minggu, tapi satu barang baby pun saya tak beli lagi. bila saya cakap dengan husband nak beli barang keperluan untuk bersalin & baby sikit sikit dia buat macam endah tak endah je. saya taknak nanti bila nak dekat bersalin, beli sekali banyak. saya dah siap share list yang saya buat untuk keperluan bersalin dan baby dekat husband, tapi husband buat tak tahu je. bila saya cakap dekat husband yang saya nak kerja, dia tak bagi. saya jenis yang tak reti nak meminta, walaupun itu husband saya sendiri. saya tak tahu nak buat macam lagi ๐Ÿ˜Œ

23 Balas
Tulis jawapan

Sy baru awal kandungan ni pun dh sakit hati sbb kita dalah benti keje sbb preg. Sy faham gaji husb sikit. 1.5k sebulan. Kami pun dduk dgn family. Total utk dua family 400. 500 duit kreta. Sy dpt sebulan 200. Beli sabun mandi, syampoo, ubat gigi, deodorant sy dh tinggal bape. Tolak duit topup kita, plan nye sy nak beli susu. Tapi last2 tak dpat beli sbb duit 200 tuh tk ckup. Belum yg kita ngidam makan apape. Nak beli roti ke biskut ke. Sebbaik obimin kk bagi. Kalau tak sblm ni semua sy beli sndiri. Dah ckap dgn husb dia main phone je mcm tak dngar. Kk klau scan dia tak bagi ambik gmbar/ftostat scan tu. Husb ckp knape tak ambik. Bila ajak scan dkat swasta dia buat muka sbb swasta kena bayar. Taktau lah akan dtg mcm mana nihh nak beli barang baby guna duit yg dia bagi tuh je. Dia mmg takpernah tambah sbb selama ni sy kerja mmg mostly duit sy je kluar. Skrg tak kerja pun dia buat cara sama juga. Kita tiap hari nangis membayangkan camne akan datang. Semoga kita semua kuat

Baca lagi
1y ago

๐ฉ๐ ๐ฌ๐ฒ ๐ฅ๐ค๐ฌ๐š๐ง๐š๐ค๐ง ๐ง๐Ÿ๐ค๐ก ๐ฌ๐ฎ๐š๐ฆ๐ข ๐ข๐ฌ๐ญ๐ž๐ซ๐ข ๐ฅ๐›๐ก ๐›๐š๐ข๐ค..๐ฎ๐ญ๐ค ๐›๐  ๐Ÿ๐ฆ๐ฅ๐ฒ ๐ฆ๐ฌ๐ 2 ๐ซ๐ฆ200 ๐ญ๐ฎ ๐ฑ๐ฒ๐ก ๐๐ฅ๐ฎ..๐ฌ๐›๐› ๐›๐ค๐ง ๐ฐ๐ฃ๐ข๐› ๐ง ๐ค๐จ๐ซ๐  ๐ง๐ค ๐ฌ๐ฆ๐›๐ฎ๐ญ ๐›๐ฒ๐ข.. ๐ฅ๐ฐ ๐๐๐ค ๐ง๐š๐ง ๐ฆ๐š๐ค ๐›๐  ๐ฅ๐ก ๐๐ฎ๐ข๐ญ ๐๐š๐ฉ๐จ 300 ๐ญ๐ฎ..๐ค๐ซ๐ž ๐ค๐ข๐ญ๐š ๐ฌ๐ž๐ฐ๐š ๐ฅ๐ก ๐›๐ข๐ฅ๐ข๐ค ๐ฅ๐ก.. ๐ค๐ค ๐ฆ๐š๐ง๐  ๐ฑ๐›๐  ๐ฉ๐ข๐œ ๐ฌ๐œ๐š๐ง ๐๐ฒ ๐š๐ค๐ง ๐ฅ๐ญ๐ค ๐ค๐ญ ๐›๐ฎ๐ค๐ฎ ๐ฉ๐ข๐ง๐ค ๐ญ๐ฎ..๐ฎ๐ญ๐ค ๐ซ๐ฎ๐ฃ๐ฎ๐ค๐š๐ง ๐๐จ๐ค๐ญ๐จ๐ซ..๐ฆ๐ง๐ฑ ๐๐ฒ ๐›๐ฎ๐š๐ญ 2๐ค๐ฃ ๐ฅ๐ก ๐ฌ๐ข๐ฌ.. ๐ฌ๐ฎ๐š๐ฆ๐ข ๐ฌ๐ฒ ๐ฉ๐ง 2๐ค๐ฃ,๐๐๐ค ๐š๐ฌ๐ข๐ง๐ ..๐š๐ง๐ค ๐ง๐ค ๐ฆ๐ฌ๐จ๐ค 3..๐ข๐Ÿ ๐š๐ ๐ฅ๐›๐ก ๐›๐ซ ๐›๐  ๐Ÿ๐ฆ๐ฅ๐ฒ,๐ฅ๐ฐ ๐ฑ๐ ๐ฑ๐ค๐ง ๐ฉ๐ค๐ฌ๐ž ๐ค๐š๐ฌ๐ข..๐ฌ๐ฎ๐š๐ฆ๐ข ๐ฉ๐ง ๐ญ๐š๐ฎ ๐ฌ๐ฒ ๐›๐ฃ๐ข๐ฆ๐š๐ญ ๐œ๐ฆ๐ง..๐ญ๐ฉ ๐ฎ๐ญ๐ค ๐š๐ง๐ค2 ๐ฆ๐ค๐ง ๐š๐ฉ ๐ฑ๐ค๐ง ๐ฌ๐ฒ ๐›๐ค๐ข๐ซ๐ž..๐๐ข๐ซ๐ข ๐ฌ๐ง๐๐ซ๐ฒ ๐ฒ๐ž๐ฌ..๐ฌ๐ฒ ๐๐ซ ๐ฌ๐›๐ฅ๐ฆ ๐ค๐š๐ฐ๐ž๐ง,๐ฌ๐ฒ ๐๐ก ๐œ๐ค๐ฉ ๐ฅ๐ ๐ค๐ฉ๐ค๐ง ๐ฌ๐ฎ๐ฆ๐ž ๐›๐ง๐ ๐ฆ๐š๐ฆ๐ฉ๐ฎ ๐ฑ๐ฆ๐š๐ฆ๐ฉ๐ฎ (๐ฆ๐ค๐ง ๐ฆ๐ง๐ฎ๐ฆ ๐ญ๐ฆ๐ฉ๐ญ ๐ญ๐ ๐ฅ ๐›๐ซ๐  ๐๐š๐ฉ๐จ)๐ญ๐ฎ๐ ๐š๐ฌ ๐ฌ๐ฎ๐š๐ฆ๐ข ๐›๐ค๐ง ๐ข๐ฌ๐ญ๐ž๐ซ๐ข..๐๐ฎ๐ข๐ญ ๐ฌ๐ฎ๐š๐ฆ๐ข ๐ข๐ฌ๐ญ๐ž๐ซ๐ข ๐ฉ๐ง๐ฒ,๐ข๐ฌ๐ญ๐ž๐ซ๐ข2 ๐ฉ๐ง๐ฒ๐š ๐ง๐š๐ง ๐š๐ง๐ค2..๐ฌ๐ฒ ๐›๐ง๐2 ๐ ๐ข๐ง๐ข ๐ฆ๐š๐ง๐  ๐ฌ๐ฒ ๐›๐ค๐ž๐ซ๐š๐ฌ ๐๐ซ ๐š๐ฐ๐ฅ..๐ฉ๐ง๐ก ๐ ๐ค ๐ฅ๐ก ๐›๐๐ž๐›๐š๐ญ ๐๐ ๐ง ๐ฆ๐ญ๐ฎ๐š..๐š๐ฅ๐ก๐š๐ฆ๐๐ฎ๐ฅ๐ข๐ฅ๐ฅ๐š๐ก ๐ฌ๐ฎ๐š๐ฆ๐ข ๐ฉ๐ง ๐ญ๐š๐ฎ ๐ญ๐ ๐ ๐ฃ๐ฐ๐› ๐๐ฒ,๐š๐ง๐ ๐ฆ๐ง ๐ฒ ๐›๐ญ๐ฅ ๐ฌ๐ฅ๐ก..๐›๐ฒ๐ค ๐ค๐จ๐ฆ๐ฎ๐ง๐ข๐ค๐š๐ฌ๐ข ๐ฌ๐ข๐ฌ..๐›๐ข๐š๐ฉ๐ฎ๐ง ๐›๐จ๐ฅ๐ž ๐ฃ๐ ๐ ๐๐จ..๐ฅ๐ฎ๐š๐ก๐ค๐ง ๐š๐ฉ ๐ฒ ๐ฉ๐ง๐๐š๐ฆ ๐๐ซ ๐ฆ๐ž๐ง๐๐š๐ฆ ๐š๐ฌ๐ž ๐›๐จ๐ฅ๐ž ๐ ๐ฎ๐ ๐ฎ๐ซ ๐ง ๐ฆ๐ž๐ง๐ญ๐š๐ฅ..

Husband sy pun macam tu . Sy pun memg tak keje . Tp memg start awal2 pergnant lagi sy dah simpan duit sikit2 . Sy mintak rm50 sebulan untuk barang baby . Nafkah dia bagi sy rm200 je sebulan . Kadang sy guna duit sendiri je beli barang baby . Ni dah masuk 36week . Barang almost dah cukup . Sy tengok dekat kedai barang baby lagi mahal dari shopee / online . So better kalau nak beli barang baby better beli shoppe . Sy start beli barang baby since 4 month . Sy beli time sale , cnth 10/10 ke 11/11 nnti ke . Dapat banyak voucher . N dapat jimat banyak . Alhamdullilah semua dah cukup . And sy rasa orang lelaki memg jenis endah tak endah kot . Entah la dia excited ke tak . Suami sy pun macam tu . Kadang dia punya reaction macam takde perasaan bila sy excited nak beli barang baby ke . Chekup ke . Sy kadang terasa gak . Tp doa jelaa mana yg terbaik . Doakan sy dipermudahkan urusan bersalin nanti ye . Tq

Baca lagi

xperlu ajak pergi kedai khusus untuk baby puan, and kadang2 lg mahal harganya. so saya suggestkan time beli barang dapur nanti ajak pergi mall yg semua ada,mcm lotus tu. dekat lotus baju2 baby boleh dapat sehelai rm10. berbaloi sgt. so da alang2 pergi beli brng dapur, beli je terus baju2 n kelengkapan lain kt situ. masukkan je terus dalam trolley. or kalau da terlepas beli barang dapur, ajak jap suami g speedmart, kat situ boleh beli diapers NB and wet tissue. serious kt speedmart barang dia murah dari kebanyakkan tempat. kadang suami ni malas sebab ingt nk kena pergi kedai baby la, expo la untuk beli brng2 baby ni. so you create the chance. lotus or aeon adalah tempat terbaik kalau nak beli semua benda in one place.

Baca lagi
1y ago

saya pon ada juga beli kat pasaraya sambil2 membeli brg dapur.econsave pon baju baby murah romper rm6 je sehelai sleep suit berzip tu baru rm12..kt 99 pon ada pampers murah..

Faham sangat sebab saya pun lalui tu masa first pregnancy... Satu je awak kene tahu laki ni tak faham apa2 awak kene minta and explain benda tu kat dia... Kalau awak tunggu je sampai branak takkan dapat pape... Ikut pengalaman saya, saya bincang and minta and tunjuk apa brg perlu beli, pastu kami beli group by group bukan semuanya serentak, kalau serentak akan buat laki ni rasa lemas sebab dieorg ni tak faham... Maksud group by group is bulan ni barang mandian baby, bulan seterusnya pakaian... Kalau tknk bulan, minggu pun boleh so that dia tak rasa mcm mendesak dia... Tulah rumahtangga... Kadang rasa laki yg complicated sebenarnya kikiki pape pun enjoy your pregnancy jangan stress2...

Baca lagi

saya pon haritu nk beli awal2 tapi mak saya ckap awal lagi ..bgtau husband pon bersantai je dia.ada jugak survey2 tapi harga kt kedai baby agak mahal. so saya survey kt shopee hrga pon byk yg murah.. masuk kat cart item2 yg nak dibeli..bila da masuk 7 bulan saya beli je semua pakai duit sendiri.tau2 brg sampai kt rumah n semua da complete suami pon terkjut.dia pon busy sgt takde masa nk teman saya cri brg bby so saya beli je on9..boleh da tu sis beli sikit2 minta je duit kat suami time dia lepas gaji.beli on9 pon ok..bila da last minit nt terasa betul byk yg kena beli lg byk la duit akan kluar..better beli sikit2.beli yg keperluan baby penting2 je dlu..

Baca lagi
1y ago

kan sis kdg2 harga kat kedai berganda mahal..alhamdulillah complete da semua hospital beg pon da ready..semoga dipermudahkan aminn..saya due bulan 12..

mintak duit, beli je online. murah bnyk dri kt kedai sis... cri kedai momo house kt shopee mmg boleh kata one stop center lah ada brg baby brg ibu skali... set brg bersalin je kot yg xde situ...lain2 semua ada... org x layan kita ikhtiar buat sesuatu jgn follow je je kang nk terberanak apa satu x siap lagi, bukan dia yg nk kena bebel tau awak yg akan kena dgn nurse Dan doc di labour room nnt...jenuh tahan telinga laa... mintak je duit skali duit bil nk bersalin... anak dia jugak... nnt dh beranak susu pmpers jgn diam pulak sis mmg tgjawab dia lah sediakn semua....

Baca lagi

sedih back komen2 rupanya ramai yg diuji. hrp mommy2 smua bersabar ye.. side sye pulak suami bertanggungjwb bab anak walaupun kami ni pun ckup2 makan je. masuk trimester keDua suami dh bg duit utk sye shpg brg2 baby.. alhamdulillah skrg dh 6 bln byk dh lengkap brg2 baby. cuma ada skit2 lg yg blm nt ada duit lbh2 bru nk topup mna2 yg x ckup.. inshallah ada rezeki kte, rezeki anak .. sye doakan mommy2 smua dipermudahkan urusan ye. mohon doakan sye jgk... semoga kte sama2 dimurahkan rezeki. Aaminnn..

Baca lagi

xperlu tunggu husband. bagitau husband nak duit nak beli brg baby. if tak minta nnt awak dgn husband awak yg sakit bila last minute. jadi semua kelam kabut. buat tiba2 haritu awak terberanak apa pon tak sedia lg. mmg tanggungjawap husband awak utk bg awak duit. beli brg2 baby. awak dah 30weeks dh mmg kena prepare barang. sbb xsemestinya on time due awak tu dia keluar. ada yg keluar awal dr due. ada yg pramatang. ada yg overdue. ada yg on time. sampai masa baby nk keluar dia akan keluar awak.

Baca lagi
TapFluencer

minta duit & sis beli sendiri. kdg laki ni malas nak kena keluar & pergi byk kedai. lg senang minta dia transfer, beli online. skrg mudah online pun byk pilihan & lebih murah dari kedai. ckp je byk kali, tu husband kita. kalau tak minta kt dia, nak mintak kt sape lg kan? lgpun utk anak sendiri bukan utk org lain. sebelum tidur peluk2 sikit ckp esok nak duit sikit sy nak beli brg baby. pujuk2 gitu. sis kenal suami sis cmne, so gunakan taktik terbaik๐Ÿ˜‡

Baca lagi

maybe laki memg mcm tu kot.. x mcm mummy2 yg excited nk bli brg.. sye pn stat bli sendri kt shopee gne duit blanje yg husband bg.. ble brg smpi sye tnjuk kt dye ape yg sye bli.. ble next tyme nk bli brg bru dye bg duit extra...klu kt mall pn, sye akan tarik dye peg kt brg2 bby.. smbil ajak dye, smbil tnjuk kt dye brg kperluan bby.. kdg2 laki nie dye x tw.. kte la kne tnjuk & bgtw dye.. lps da pilih brg tu kte tolak je dye peg kaunter ๐Ÿคฃ

Baca lagi