77 Balas

Saya pun mkn pil ni.. Kinik kk bagi..tak lalu nak telan sbb bau dia kuat sgt.. So sy tkr ke maltofer.. Maltofer sdp pun sdp

saya dapat tau hamil..kk terus bg folic asid n vitamin...ni ubat tambah darah ni 3bln baru dc bg kat saya...

sy mkn zincofer jgk tpi hb tetap low..hrp mggu depan cek misi hb naik..mcm2 dh sy mkn buah2 ni susu ..doakn sy yea kawan2

Try makan air rebusan kurma merah+goji+longan tu. Alhamdulillah, saya seminggu minum 10.1 naik ke 11.2. Tapi air tu boleh buat panas dalam. Sila minum banyak air kosong, buang biji kurma merah tu kalau nak rebus.

Zincofer da ada vitamin yg diperlukan ibu mengandung...makan je hari2..acid folic semua da ada dlm zincofer tu..

makan je zincofer sbb dalam tu dah ada asid folic.. lagi satu jaga pemakanan, bykkan makan buah and sayur..

VIP Member

Dalam zincofer ada iron, acid folic dan vitamin. Sis tak perlu risau. Boleh tengok dkt belakang ubat tu.

Kalau nak tngk vitamin apa yg ada , belek je kt belakang papan ubt tu . Lengkap semua ada hee

zincofer dh lengkap dgn iron,b compleks n acid folic skali sis..xperlu mkn lgi acid folic tambahan

ubt nie bgs tau..tp mkn mabuk skit lh..sy amalkan mkn waktu mlm jer..mabuk blh trs tdo😂

VIP Member

Dalam zincofer tu dah terkandung folic acid. Saya pun makan zincofer masa pregnant 😊

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan