26 Balas

sy dah 14minggu lebih dan tak beruasa atas sbb sy bkerja courier yg terdedah dgn cahaya matahari.. tahun lepas berpuasa sbb tak preg tahun ni tak boleh puasa sbb risau keadaan kandungan yg kita sndiri tktau keadaan dia di dalam waktu kita berpuasa..

betul puan...mcm puan trdedah dgn matahari mesti lagi penat... mcm saya ni kerja duduk jdalam aircond..itu yang saya nak cuba berpuasa...apa² pun hati² ye puan ketika bekerja..

Mommy pleasee fikirkn kndungn.. 6w terlalu awal n janin dlm proses berkembang, klau rasa bdn xokay berbuka je..puasa blh gnti tapi anak ? .. Xpela sis teruskn mana yg sis rasa terbaik.,nk ckp lebih2 kn nnti kne kecam

terima kasih puan untuk nasihatnya...saya pun ada pertimbangkan untuk berbuka awal kalau saya rasa saya mmg x okey.. 😊 sebab tu saya bertanya sebab saya nak tahu pengalaman mommy² lain yang pernah puasa masa 1st trimester

Rasanya sbb perut dah masuk angin tu sampai bawa ke kepala. Yg penting tahniah sbb sis dah cuba dulu utamakan yg wajib tp kalau mmg rasa something wrong sis kena buka ya. Ada kelonggaran pada ibu hamil.

saya ada terfikir juga..sebab sebelum pregnant pun saya mmg jenis yang cepat sakit kepala bila lapar 😂 cuma bila dapat tau pregnant ni saya jadi risau...sebab kalau boleh saya nak cuba puasa penuh tapi kalau keadaan badan x berapa ok trpaksa laa saya ganti puasa saja...😊

saya tak boleh puasa kalau mengandung,, kalau tak badan berangin sakit kepala nak pitam.. kalau makan okay.. ! jadi saya ganti puasa je sebulan tahun lepas punya..

Masa 1st trimester dulu saya pun kerap angin and sakit kepala. Mostly everyday. Flat and x larat. Lagipun 2st trimester ni critical for baby growth development

masa tu puan puasa juga ke? i

sy pon sama sis tapi family sy nasihatkan untuk berbuka sebb takut menganggu perkembagan baby..sebb masih awal lagi kan...

betul² saya setuju dgn puan...xpe nanti saya cuba tnya doc pula untuk situasi saya boleh atau tidak puasa 😊

sy awal2 trim kena bulan puasa tp xtau tgh peknen, mmg letih truk la seksa rasa puasa time tu, tp tetap hbeskan puasa sbb xtau kata peknen, naseb xjd apa2 huhu

Kita sama 6w❤️ stakat sekarang sy takpuasa dah 2hri sbb mula rasa krem perut. Kalau rasa bukak ja puasa . Ada nyawa kita nak jaga ❤️❤️🥰

sy da 2nd trimester 18 weeks cuba jugak puasa dari awal sampai skg ni... ade masalah tak ya? sebab sy masih boleh bertahan lagi.

InsyaAllah puan, selagi puan rasa badan puan okey..xde gejala yang berbahaya saya rasa xde msalah untuk puan berpuasa...lagi pun untuk 18w dah boleh rasa pergerakan baby betul x? mungkin puan boleh pantau dari situ 😊

sy pun kerap rasa mcmtu..sy skrg 6weeks jugak...sis dah scan ke ya?

Alhamdulillah, nampak kantung pun dah boleh buat kita excited kan 😊 itulaa saya pun plan nak scan nanti...sebab risau jugak baby ok ke x...hopefully semuanya ok laa...puan pun puasa juga ke sampai harini ye?

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan