MALAS MASAK

hi, Saya baru 7 weeks pregnant. tapi rasa malas sgt nak masak. Ada tips tak utk bg enjoy je masak? Sian asben balik kerja lapar makanan Tak terhidang lagi... mual pun teruk sgt sampai sehari tu makan bubur je. Saya lepas maghrib dah rasa penat sgt and tidur sampai subuh. Saya Tak cukup nutrien ke?

41 Balas
Tulis jawapan

sama. smpai suami bebel sayur buruk dlm peti sbb xmsk. abis kita bkn blh msk byk2. dgn mls,dgn lemah badan lg. skrg ni pertengahan 2nd trimester. amek ko. rajin masak+bnyk plak mkn nya๐Ÿ˜…

kesian kn la dekat diri sendiri.. dah penat pregnant lalui morning sickness.. lagi nak masak utk suami.. cakap la dengan suami yg awk tak larat nak masak.. mesti suami faham.. pembawakan..

5y ago

Btul tu.. lebih2 lg 1st preggy.. badan tk biasa lg dgn perubahan hormon secara tiba2.. sy xde morning sickness.. tp tetap rasa letih penat panas.. kesudahan mmg tk masuk dapur.. 3rd trimester bru kembali bersilat kt dapur ๐Ÿคญ

Sy pun mcm sis. Tp alhamdulillah suami faham , ckp siap2 kt sy takyah msk sblum gi keje. Sbb sy mmg kembang tekak nk masak lauk pauk ni sume lagi2 time siang ikan.

Sabar,ye sis...sy alami alahan ni selama 4bulan..pastu dh ok,boleh masak..skrg dh masuk 7bulan,alahan dtg balik tp masak boleh lg,cume bdan xlarat,nak tido je..

Same lah ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ . Ade mase sy rajin nk msak . Ade mase mmg malas gila2 ๐Ÿ˜†๐Ÿ˜†๐Ÿ˜† . Sy pjj ngn husband . Tiap minggu dia balik . Nasib dia faham ๐Ÿ˜… .

Sy awl pregnant smpai skrng dapur x brasap x leh mmasak,x bleh mnumis mkn pn x slera.hrap msuk trimester ke2 hilang la smua alahan ni x than dah mcm ni..

Trimester pertama memang sy tak masak. Takda mood nak masak, penat, letih semua. So husband yg masak. Kalau x masak, dia belikan makanan kat luar ๐Ÿ˜‚

5y ago

Yup 24jam nk rehat.. ๐Ÿ˜… smpai kerap gak la gaduh ngn husband.. sbb sy xde morning sickness.. xde muntah2.. tp mls sgt nk gerak, nk buat apa2.. rasa tk larat.. sy pon first pregnant.. tktau tu slh 1 alahan.. skrg 3rd trimester ble dh ok bru sedar tu alahan rupanya... Husband pon skrg mlm2 sblum tdo dia tngok muka sy lama2, dia minta maaf sbb tk fhm mse awal2 dlu..yela penat keje, balik umah tngok bersepah dgn mknn xde, sape tk mngamok kan ๐Ÿคฃ tu semua pengalaman berharga โค๏ธ

masa pregnant saya pun malas gila nak masak. asyik nak makan masakan luar.. so husb balik kerja.. husb yang masak.. kadang ktorg makan luar.. hihi..

Hahahah tersama lak... Bru 6weeks 4days .. xsuke bau tumisan" tu....tpi paksa je..time tumis tahan napas jap,,bila dh masuk bahan lain ok dh๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

VIP Member

Mmg begitu la kalau mengandung. Ada yg akan jadi rajin sangat. Ada akan keje nk tdo ja. Ada plak yg muntah sepanjang masa. So bersabar la.