9 Balas

Anak saya g6pd jugak... Sekarang umur dia setahun... Memang saya jaga betul2... Minyak angin atau apa2 yang menthol berangin memang tak boleh... Minnyak yuyi ka telon ka saya memang tak guna langsung... Saya guna krim Mayyababy jaa... Dari lepas lahir sampai sekarang... Itu insya Allah selamat sebab takda menthol... Jaga la sebaik mungkin... Takut jadi apa2 bahaya... Orang kata boleh try itu ini tapi saya taknak la kalau jadi apa2 kita yang kena tanggung... Sis boleh google... Banyak info... Tapi saya lebih selesa tanya direct dengan doktor... Sebab badan masing2 tak sama... Contoh saya baca dalam google kata takleh makan nenas, tapi bila tanya doktor, boleh ja makan...

Sy.. baby ade scn 4hari arini g6pd jgk.. anak kedua sy pun ada g6pd dh 5tahun skrg.. kena haramkan kacang parang.. utk yg lain masa baby ni kena jaga. Minyak angin panas x boleh.. ms dia baby sy guna cream tropika herbs.. Clorox x leh guna utk basuh pakaian dia.. bau clorox pun x boleh. Awak kena try n error ms baby ni.. ubat nyamuk...Gegat.. Tak boleh dekat dia. Ade stgh baby tu alahan pd sabun mandi.. Anak sy ok je bab sabun.

G6pd pantang utama kcg parang dan ubat gegat,myk angin pun kna tgk isi kandungan..tdk blg bg sembrgn..sis boleh Google yg selebihnya nya

Anak sulong g6pd..umur dah 16 tahun..ok je..cuma kena pantang mkn kacang parang..ubat2an kena pantau..sbb x semua ubt boleh mkn

Anak sa dua2 ada g6pd,jgn kch ubat smbrgn dan kacng parang jgn kch mkn dan cium racun nmymuk pun tak bolh,,

Anak sdri xlah. Anak kwn ada. Mau kena pantang tu. Takut pendarahan. Wangi pun xblh.

VIP Member

Sy try up status sis ea..hrp ada yg blh bg respon ttg feed sis ni..

Kedua² anak sy g6pd.. Banyak pantang larangnya

Sy...ank pertama g6pd

Soalan popular