36 Balas

Saya.ank fisrt ade dm.refer ke hsptal mse ckuk2 38 week.tp mse check kt klinik hspitl bsr,nurse slap buat saya 39week,masuk ward,masuk sebiji ubat induce,pahtu kr esokkan masuk pulak sebiji.os baru 2 cm,masuk lgi sebiji,mmg jln xbuke bnyk,wlpon masuk dah 3 biji,lpas 3 bji.dkter ckp xbolh dah bg .stkt 3 biji jer.nnti masuk labour room,kne induce mllui drip.4 hri duk ward,skit sungguh2 lps msuk ubt induce,lpas sejam lbih.hlg blik sakit.phtu 5/5/15,dpt msuk lbour room,lbr room bru ade kosong,induce plk kat dlm mllui drip.setngah jam pertama,boleh rilex2 senyum2 lgi.xsakit.lpas Dari tu.mmg strt dah contractions,mmg skit hbis day.xblh nk s yum dah.dr pukul 8.30am-4.30pm baru bersalin .pngalaman ank pertama,induce 3 biji ubat,induce mlui drip plk.tpi skit tu hlg los BBY kluar.alhamdulillah

Sis be positif..sy haritu gdm jgk..tp sy on diet control..pastu minggu ke 40 klu baby x keluar.mmg doc ckp induce..tapi sy doa kt Allah biar bby keluar sebelum due date..rajin pujuk baby..n sy mintak suami sy ckp dgn baby..pujuk baby keluar cpt..n alhamdulillah..seminggu sblm due bby keluar..so sis doa kt Allah..doa sungguh²..pujuk baby..semoga dua keluar awal dr due date sepatutnye

VIP Member

induce ke sis? emmm, mmg rmai yg ckp mcm tu. smpai ke katil pn boleh bergoncang, sy dgar pn naik seriau. hmpir2 jgk nk kna induce ank 2nd sbb overdue 8hari, alhamdulillah xlama trus jln buka sndiri. inshaAllah sis pn sama, slalu ckp dgn baby kluar awl sblm hari kna serah diri. dan jgn lupa buat senaman kagel, bg cpat jln buka ye. anyway, tahniah in advance sis. 😁

😀 tak pasti pula tentang 2x sakit beranak. Pengalaman setiap individu lain2 sis.. in shaa Allah, dipermudahkan olehNya untuk sis.. saya GDM.. induce juga..doa banyak2..teknik nak push tu boleh study2 sikit..sis boleh lihat counting contraction melalui machine kat sebelah sis nanti (bila bacaan meningkat dari 40 dan ke atas, bersedia untuk push)... semoga membantu..

In shaa Allah, Allah permudahkan untuk sis nanti.. push dengan penuh semangat 💪selepas baby keluar, sis akan rasa satu kelegaan yang amat sangat 👶

Sye kene induce 37 week. Alhamdullilah sakit 2 jam je. Ubat masuk jam 6 pagi. Kol 8.30pagi saya selamat melahirkan baby. Org ckp sakit tapi kalau awak positif and just enjoy insyallah sakit tu macam nikmat je. Banyak kan berdoa supaya bukaan cepat. Hujung hujung pregnancy sye amal kan mengurut dengan makcik kampung supaya urat urat lembut ckit.

Saya pun GDM jugak sis.on diet.doktor Tak bagitau apapun pasal ni tapi 36 weeks nanti Ada appointment Kat hospital.surat refer dari kk pun dah dapat untuk date delivery.risau plak saya.kalau betul kena bersalin 38 ,weeks maknanya saya Ada lagi 3 minggu la

Sy pon sama..doc ckp bnda yg sama..6/11 mungkin kene admit..😣 ank seblum ni pon mmg paksa bersalin..jd redha je la..asalkn selamat ..beza jarak dgn anak last 5thn..tu yg macam terlebih nervous ..huhuhu..doakan sy ye ibu²..

Sama la kite..kene pksa bersalin..😅 semoga kita semua dipermudhkan ..aamiin..☺️☺️

Ya sis sma lah kita 38 mggu kna sdh p hospital ksih bsalin awal...ada risau sikit jg ni biar pun anak ke3 skrg...sblm ni tiada masalah kencing manis...bru ini kli ada gdm...7/12/19 kna sdh suruh..hrp dpt bsalin secara normal...

Apa pun kita byk bdoa ja ya sis agar di permudahkan semasa bsalin...nanti npak bb kluar smua rsa sakit pun hilang dan lega.....😄👍

sama la sy on ubt jgk..hihi.. 38w bslin..dh dpt trikh..17 hari lg kena serah diri..hrp skit sblm msk wad..sbb kalau x kena induce. .sblm ni pnh ada pglaman kena induce mmg skit yg amat..hrp kali ni x..😢

Jangan dgr orang cakap, itu lg buat awak stress..ikut je nasihat doktor..lain orang lain sakit nya..x sama..doa sungguh2 minta Allah mudahkan segala urusan awak nanti..inshaa Allah.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan