42 Balas

saya punya cycle period panjang 40 lebih baru period. Then saya cari waktu subur saya guna opk alhamdulillah cycle ke 20,21,22 saya jumpa waktu subur saya. Dan saya terus bersama alhamdulillah lekat. Tapi masa anak syurga tu bertahan sampai 9 minggu je. Then saya bagi dalaman sembuh 5 bulan baru lekat yang kedua. Alhamdulillah berjaya saya jmpe cycle day subur saya yang sama juga. Berjaya hamil. Masa gugur tu saya tak makam folid acid. Dah ggur tu baru saya makan menyesal juga masa tu. Tapi takpew la dengan izin Allah juga dapat rezeki ni. Btw jangan skip asid folid. Bersama jangan selalu nanti sperm suami tak pekat so nak berjaya sampai ke jumpa telur wanita ni amek masa kan dalam badan wanita ni. Yang pasti usaha guna opk senang detect waktu subur. Sebab saya pernah bersama lepas period tapi tak lekat2 pun sebab masa tu bukan waktu subur saya.

sy dulu jumpa pakar o&g, doc cakap sy ada pcos,sy overweight masa tu..suami pulak sperm dia byk abnormal bila cek kt lppkn..jd kami suami isteri ni x subur doc ckp..mmm..dr situ sy dan suami cuba trunkan berat badan,mkn sayur byk,nasi ciput je, jajan2,junkfood x mkn lansung time tu..exercise stiap hari guna treadmill tu..sampai dpt berat ideal..masa ni dh 6thn kawin,(2021), xsangka pregnant..tp xde rezeki sy gugur masa 9w..sedih betul time tu..ni thn ke7 (2022) Allah bg rezeki pregnant lgi, baru 8w..alhamdulillah..sy yakin suatu hr nti tiba giliran awk Allah bg awk pregnant..jgn stress2 ya..mesti ceria selalu...

Saya ttc setahun 3 bulan lepas kawen hormon saya jadi xseimbang menyebabkan saya xdatang period..pernah smpai 7 bulan xdatang period..cek up bnyak klinik pakar wanita kata hormon xstabil sbb stress..Alhamdulillah saya jumpa dr yg diagnosis saya betul dia bgi ubat lancar period dan ubat kesuburan (clomid) utk dua cycle..skrg saya tengah hamil 5 minggu berjaya hnya satu cycle ubat kesuburan..sebelum nk hamil saya makan folic acid dan cek hari kesuburan pakai opk..saya guna treatment yg pertama dgn ubat subur menjadi

Saya ttc 8 tahun. Pernah gagal ivf tahun lepas. Tahun ni Allah rezekikan tanpa diduga. Banyak yg kami amalkan antaranya Setiap hari minum Susu kambing fresh + kurma(ganjil) Suami makan madu soulmet Saya dan suami juga ambil Probee. Setiap malam suami akan bacakan surah Maryam ayat 1-12 pd perut sy. Akhir sekali lepas dh usaha ni kita kena REDA dan berserah pd DIA. Semoga ada rezeki buat puan dan semua yang masih menanti. Doakan kandungan sy sihat dan urusan sy dpermudahkan sehingga bersalin ya❤️

sis kwin nk msuk 9 thun br lekat.. xtau la sbb apa blh lekat. sis lngsung x cari petua apa sbb dh fedup.. cuma sis ada mkn jamu sweetdara kak km jual tu. sbnrnya mkn jamu tu dh lama cuma x konsisten pn ada 3 ke 4 bln jugak sis mkn jamu swetdara tu.. lepas tu boleh mgndung mcm x percaya bila pikir2 balik tiba2 kan blh ndung agaknya betul la jamu kak km tu mbantu sbb dia betulkn rahim kita bg elok ke mn tau.. cuba la mn tau kot2 boleh membantu sihatkn rahim dulu dgn izin Allah.. kan

Sy mkn folic acid on off. Setahun pertama berkahwin sy guna apps dgn opk utk track kesuburan sy tp mcm tak menjadi then sy ada baca artikel kita blh tahu sendiri bila kita subur. Keluar cecair jernih mcm putih telur yg belum masak, badan rasa suam2 panas. Masa tu terus sy ajak suami bersama tak tunggu lebih dari 12jam. Ada jgk tips mcm lepas bersama tu jgn basuh utk 30min and angkat kaki tinggi. Sy ikut tips ni alhamdulillah rezeki sy.

selain dr tips yg kwn2 share dlm komen ni, mcm sy, sy install apps period tracker, yg icon buku pink tu. lps tu track bila waktu ovulasi. Dr situ kita tau bila boleh bersama dgn husb. and kena plan la, pstikn bersama at least 1-2 hari sblm hr ovulasi sbb sperma lifespan dia up to 5 days. tak perlu bersma setiap hr, sbb kita nk pstikan sperm tu berkualiti. pemakanan pun kna jaga, both husb n kita. semoga dipermudahkan urusan ye sis.

lg stu kalau nk confirm kan tempoh ovulasi tu, boleh beli test kesuburan. ade jual kt shopee. sy xtry beli, ikhtiar ikut period tracker apps tu je, pstu dh lekat alhamdulillah.

Sebelum kawin saya dah start makan acid folid 3 bulan sebelum kawin, then dah kawin pon saya still makan lagi, sambil tu mak saya bagi tips dia la. Banyakkan bersama suami lepas kita habis period means 3/4 hari time kita dah habis tu. InshaAllah semggu lpas habis period tu waktu subur kita. Ni tips mak saya la sbb anak dia 12 org hehe alhamdulillah🤲🏻❤️

suami isteri kena start makan acid folic dari sebelum pregnant, ni pun baik untuk mencegah kandungan gugur atau cacat....waktu tengah subur, kerapkan bersama terutamanya pada waktu awal pagi sbb waktu tuh kita akan keluarkan cecair yang lebih pekat means strong telur dan sperm...in syaa Allah moga ada rezeki awak nanti, teruskan usaha ye...jangan stresskan diri 😊

saya lepas 5 tahun lebih baru lekat..itu pun selepas buat rawatan kesuburan di klinik kerajaan (pakar o&g) alhamdulillah lepas makan ubat kesuburan dan kena suntik serta jaga makan pantang , ikut nasihat doktor selepas makan ubat bulan seterusnya dah x period terus lekat ..tu pun saya dah lewat period 2minggu baru perasaan suami yang tegur ..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan