βœ•

30 Balas

masih baru lagi sis. sabar je just enjoy dengan husband. saya kawin 3 tahun baru melekat. sekarang dah trimister2 time ni cuba buat aktiviti berdua dengan husband selagi boleh. honeymoon selagi boleh sis.pergi dating. serius memang best sangat2 peduli kan apa orang cakap yg penting mental health sis dengan husband ok. kalau orang tua tanya tu dia lebih nak ajak borak je. layankan je. sambil2 tu minta dorang doakan dapat rezeki mengandung. bab period tak teratur tu tolong pergi jumpa doktor. kalau tak keluar terlalu lama boleh merubah mood dan mental sis. kalau period tak betul acane nak mengandung gitu la kata doktor yg pernah saya pergi rujuk dulu. kene betulkan period. period dah ok baru pergi next step. mcm ttc gitu.. 😘 saya doakan sis dikurniakan zuriat tak lama lagi. amin

Saya kahwin pada March 2021 and saya amalkan folic acid appeton. Ada je period lambat 1-2 minggu, lagi2 selepas cucuk vaksin covid. Upt negative then buang je la πŸ˜‚ makcik pakcik ada gak tanya mak abah saya, belum lekat ke? Then pada February 2022, suami saya ikut makan folic acid juga and saya ada pergi urut kaki dkt satu makcik nie. Dia selalu ngurut org lepas bersalin. Dia urut area rahim saya juga πŸ˜‚ katanya kau nie selalu tapak kaki sakit, means ada masalah dkt area perut. Eh April 2022, saya check upt positive 🀭 rezeki kan. Alhamdulillah. Jangan stress, enjoy moment berdua dgn suami. Makin stress, makin lambat period, makin overthinking nanti.

mmng sedih bila saudara asyik tnya da ada isi ke blm...tpi klo cya d posisi sis..cya akan enjoi dlu ada rezeki awl dpt anak atau lambat..injoi dlu puas² brdua dngn suami sbp klo da brtiga ssh sikit sda nak jln ke mna msti bwa anak...🀣🀣🀣nsib kluarga cya dn kluarga mntua xprnh tnya da preg ke blm...ni orng luar ja yg tnya tpi cya jwb ja dy mw ksi puas kami berbulan madu dlu ...blm da rezeki sbr sja lr...ni tngh second preg tpi anak pertama....yg prtma msa awl kwin tu trus lekat tpi xde rezeki tuhan lebih syg ank syurga...1 thun lebih jga injoi blik dngn suami brbulan madu bru ada isi blik...yg pnting sbar sis ...

kalau period tak teratur try pergi jumpa doc dan ceritakan masalah awak , kadang2 kita orang perempuan ni kan macam2 masalah .. ketumbuhan lah apa lah , saya dulu pun period tak teratur doc scan rahim takda apa2 ketumbuhan dia sarankan saya turunkan berat tapi masih lagi tak pregnant , saya pergi lagi kali kedua misi buat pap smear dia cakap dalaman saya banyak keputihan ini anatar salah satu faktor saya susah nak lekat sebab tersumbat dia kata .. cuba usaha macam ni kalau tak jalan berubat secara tradisional pulak ke ikthiar puan .. melainkan kalau takda rezeki juga maybe itu kehendak Allah belum masa untuk kita pregnant

biasa hormon tgh berubah tu awk.. sy pon awal2 kawen jadi x teratur period skejap.. tarikh bertukar2 x sama mcm sbelom kawen.. pernh skip sbulan x period.. tpi slalu je positif kan diri sbb ramai yg cakap hormon perempuan mmg akn brubah lepas kawen ni.. masa tu mmg x nak serabut sgt fikir bila boleh mengandung.. soalan yg biase org tnye 'dah ada isi ke belom'... masa tu pulak lepas sorg2 kakak ipar mengandung kita tumpang hepi je laa.. tpi sy slalu positif kan mind set Allah akan bgi bila sampai waktu yg tepat.. semoga ada rezeki utk awk.. 😊

Masih awal lagi tu sis. Jgn fikir sgt soal anak. Setiap org mesti ada bahagiannya. Mcm sy dulu. Awal2 kawin dh fikir pasal anak. Dah setahun pun belum dikurniakan lagi. Lepas tu sy dah malas nak fikir, sy redhokan je. Tak lama tu dalam setahun 3 bulan baru sy dikurniakan zuriat tu pun sy dpt tau time sy kuarantin positive covid. Alhamdulillah 🀲 skrg dah masuk 3rd trimester. Sy doakan siapa yg tgh TTC, dikurniakan zuriat tak lama lagi. Aaminn 🀲

awk ckp awk tahu pregnant masa tgh kuarantin covid. awk ada jumpa doc ke bgth pasal tu? bagi effect kt kandungan ke covid tu?

waalaikumsalam,sy 10bulan kawen xde rezeki , period mmg lpas kawen terus xteratur.. hormon xstabil 🀭 sy belajar cari waktu subur, tapi sbnarnya kalau nk ank jgn stress2 terlalu pikir, kerap bersama target nak ank . NO !! dlm xsedar kita stress sbnarnya, dan xkan jadi.. Jaga makan, jgn buat kerja2 berat dulu ya , mana tau lekat.. mop lantai pun jgn!! cari waktu subur awk nnti, bnyakkan membaca .. jgn terlalu fikir atau fokus nk anak, tapi berusaha, tawakal redha, berdoa bnyak2 tau

enjoy je sis. in shaa Allah sampai masa nnti Allah akn bg. jgn stress2 okey. pegi bercuti dgn husband. pegi makan sedap2. pegi diving. pegi skydiving. pegi snorkeling. pegi main atv. tgk movie night. dah ada anak nnti susah dah smua tu. enjoy time bdua dgn suami. alhamdulillah sy dpt enjoy hiduo bdua dgn suami for 4 years. and now hidup kami hanya pada si kenit 😍😍 so enjoy okey. no stress

saya 1 tahun setengah kahwin takda rezeki. and alhamdulillah skrg dah masuk 7 bulan. time tu kawan saya yg kahwin saing saya semua dah bersalin siap ada bunting pelamin. jujur kata hati mmg jeles lah sampai depressed. tapi perancangan Allah itu indah. Allah bagi rezeki masa saya tu tak perasan pun pregnant tetiba dah 4 bulan dah. Inshaallah ada rezeki utk awak. Allah tahu yg terbaik utk hambaNya ❀️

normal sis. sy dulu pun mcm tu. bila period dah stabil pjj pula dgn suami. 3 tahun baru dikurniakan rezeki sebab jarang jumpa. tpi bila dah ada ank. berderet pula. tahun lalu bru bersalin. tahun ni pula prgnant lgi. πŸ˜‚. yg lucu. dulu makcik2 bawang selalu banding2kan sy dgn org yg baru kawin terus prgnant. skrng sy dah nak 2 ank. yg prgnant dulu masih 1 ank.. kesimpulanya.. rezeki d tangan tuhan.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan