35 Balas

VIP Member

Mkn bubur nsi..mkn roti.. mkn bnda yg sis rs blh mkn tuk alas perut..kne try satu2 mne yg ok dkt bdn kita yg blh trima ms awl kehamilan..sbb stiap org alahan brbeza..mcm sy dlu xleh mkn nsi ..aslkn msuk je muntah... Tu sy tuka kepada bubur nsi.....take care mommies....mg d pmudahkn segalanya..aamiin..

Most wlcme 😉✌

Dulu time 7weeks sy mmg xlalu makan nasi putih. Tapi nasi goreng pedas bole pulak mkn. Sy mkn kuey tiaw jgk bila dh lapo sgt. Dh 9weeks bru lalu mkn nasi smpai sehari 4kali nasi smpai la skrg 15weeks 😅😅

Bab alah nasik ni mmg x bleh nk ckp pe la..usahkn nk mkn nasik bau die mengelegak pun x tahan woo.muntah smpi kuar lendir kuning rse nk nangis jer time tu.hanya roti jer bleh mkn.

Sy pun sama. Skrg 9week tp takde selera nk mkn nasi. Sy makan overnight oat. Sbb sy dh try mkn byk buah atau roti still rasa lapar. So, sy mkn oat utk bg kenyang tahan lama.

VIP Member

roti ,oat . something yg menggantikan nasi. banyak. nasi pun kalau makan banyak tak boleh juga. makan ikut sukatan. boleh google piramid makanan . ya allah benda senang tu.

Sy dulu macam tu jgk masa 1st trimester. Sy banyakkan bihun2. Makanan bersup2 berkuah. Mcm bakso, mee sup. Mcm tu. Pastu kalau x selera jugak, sy mkn roti buat alas perut.

Karbo termasuk roti, Mee, bihun , spaghetti, kueh teow, laksa. Bahan2 berasaskan tepung gandum. Macam sy xsuka nasi, makan bihun je selalu. 😁

Blh try ubi manis..rebus, letak garam ckt..utk tmbhn protein n mknn berserat blh buat sup sayur brokoli+ayam/telur..asal kenyang n sihat sis..

Saya awal pregnant dulu, nasik takleh bau. Makan piza, spegeti. Haha pastu kalau nak tahan lama sikit saya blend oat+kurma+susu segar.

Sama mcm saya sis.. Nasi xlalu, kalau makan kluar balik.. Sya makan kuey teaw, bihun sup yg berkuah baru boleh...

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan