Mabuk mual2 susah nak berus gigi

Salam hi semua.. sy first time skg dah 11 weeks.. mual2 sy truk jugak.. masa nak berus gigi rasa seksa sgt sebab nak termuntah je.. suami tegur mulut saya bau muntah.. tiap kali nak berus gigi rasa takut.. ada yg alami mcm ni tak? Still berus gigi mcm biasa ke?

19 Balas
Tulis jawapan

sy pun alahan x blh nk gosok gigi waktu awal pregnant dulu.. tp itula x kan kita x nk gosok gigi kan.. 😁 sy gosok jela mcm biasa pstu part nk berkumur tu seksa ckit asyik nk muntah ja sbb x leh telan air liur 😣 then bila kandungan masuk trimester 2 dh hilang oke dh skrg dh trimester ke 3 jd balik tp x seteruk alahan trimester 1 la 😊 kadang nangis jgk bila muntah gitu 😁 tp x pa la demi anak sanggup semua πŸ˜„

Baca lagi

Sy dr awal preggy smpai ke sudah mual time nak gosok gigi. Anak first smpai nak bersalin mual2. 2nd sama je. Klo rasa nak muntah, sy stop kejap amek nafas. Then gosok lgi. Smpai la siap puas hati. 5 minit jgk la nak gosok gigi saje. Klo xtahan sgt, muntah je. πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜…

Sy pun mcm ni mmg teruk sgt alahan. Nanti sis masuk 4 bulan hilang alahan tu. Sy dr 6 weeks-12 weeks semua bnd xkena. Berus gigi muntah, pening kple, mkn xselera, mkn terus muntah, minum air masak pun loya. Tp skrg dh 15 weeks alhamdulillah semua start kembali normal 😬

tukar ubat gigi..kalau tukar masih mual..kena berus juga tapi gap 30 minit selepas makan..dulu anak pertama setiap kali berus saya muntah,suami beli ubat gigi bebudak perisa strawberi..kalini pregnant boleh berus kdg2 ja mual bila buih sampai ke dalam,jadi saya elakkan

Sy pn sama. sempat berus gigi depan je. Dr gigi suggest guna ubat gigi dewasa yg ada perisa kalau yg biasa x boleh. ok sketlah bila guna yg ada perisa ni. pastu kumur2 dgn air garam. sbb x nak ada masalah gigi dalam tempoh mengandung.

normal je..cm sy nk elakkan berus waktu pagi just kumur2 dgn listerin tu..sy prefer cm mlm sblm tdo bru gsok ggi..sy 4month jgk bru ok..kdg2 gosokje pgi2 tu..tp jgn after lps mkn,mmg semua mknn keluar..

TapFluencer

Salam hi mommy. Saya pun alami rasa nak muntah bila gosok gigi. Saya masih alami sehingga sarat mengandung. Kalau saya tiada pilihan lain nanti tak gosok gigi pula masalah bau mulut dll pula.

Sy pun sama sis, bangun tido akan loya muntah dulu. Kalau sy, sy muntah je. Kalau tahan pun kite yg sakit πŸ˜‚ kebiasaan lepas sy muntah, nak gosok gigi lepas tu kurang loya dah.

VIP Member

jgn gelakkan saya tpi sya pkai ubat gigi strawberry kanak2 tu...wat sementara waktu sbb awl pgi dan mlm sblom tido sye akan mual dan standby tong sampah kt sblh..haha

kumur dengan air suam lepas muntah. lepas tu boleh minum perlahanΒ². suami pun halahΒ² tak jaga hati langsong. ketuk pala dia nantiπŸ˜†