Hb masih low sedangkan hari ni dah 37weeks

Salam semua, nak tanya. Saya dah 37weeks pregnant tapi HB masih drop, korang ada tak apa apa petua nak naikkan HB. Pleasehelp πŸ₯Ί #seriusnanya

21 Balas
Tulis jawapan

sy dr awai prgnet dr 13 lama2 turun ke 11.8...lepas tu sy jumpa pakar pemakanan doc cakap...mkn jambu batu hari2...stat tu mmg sy mkn sparuh jambu batu hari2...naik 12 ke atas dh skrg...then satu lagi petua ad yg kata sbelum g klinik makan jambu batu... isnin td chekup hb sy skrg 13 untuk 36 weeks πŸ₯°....untuk sy brkesan cuba la mna taw brkesan jgk untuk awak 😊

Baca lagi

Boleh cuba makan jambu batu , Susu HL original , Kerang . Ikut yang mana sesuai , tapi kalau saya memang amalkan makan buah jambu dari mak sendiri pun memang amalkan jambu batu dan alhamdulillah menjadi , baru baru ni Hb drop dari 12 pergi 9.3 tapi bila makan jambu dan minum Susu HL alhamdulillah hb dah normal balik πŸ˜˜πŸ‘πŸ» boleh cuba

Baca lagi
1y ago

okay terima kasih awak πŸ₯°

sy pun hb low lepas kena covid. hb drop 10 je. lpstu 3kali check masih drop. sy baca2 dkt apps ni bnyk ibu2 yg hb low bg tips makan ubat dengan air sunquick tanpa gula. lepastu minum pati delima gulsan. latest checkup 36weeks naik 12. tak sangka tips nya bguna. cuba la sis try dulu. sbelum nk pergi checkup amek pati delima gulsan dua sudu.

Baca lagi
1y ago

saya Buad mcmni hari2 , hb makin drop juga. pening saya tktawu nak naikkan hb mcm mna lg. skrg dh 37w. setiap Kali check mesti hb makin low. tkde makin naik.

Sy dr awal pregnant hb asyik drop sampai 9.8 dh amal mkn ubat dgn air sunquick kosong, pati delima Gulsan, jus guava, susu utk upkan hb, buah Jambi batu hari2 tk miss tp tk naik, last skli sy try amal buah delima asli setiap hari 1 biji pagi malam & buah oren lepas mkn ubat selama 2w hb sy naik 11.9 alhamdulillah

Baca lagi

Hai mom. kalau sya ambil supplement Fumerate iron 4 biji. ambil 2 biji pagi, 2 biji malam mix vitamin c untuk mempercepatkan penyerapan iron. Makan sayur, daging, isi ayam, hati ayam, ulam peria perah limau. Hb dari 10.2 naik ke 11.5. Selamat mencuba dan semoga dipermudahkan segala urusan πŸ₯°

VIP Member

Minum susu kambingcampur safron & makan kurma sgt berkesan, Sy amalkan hari2 hb mmg naik cantik. Pastu Sy mkn kambing grill juga, Sy mkn iberet & makanan harian kena pastikan mengandungi iron la, sayur2 buah2. Buah naga pon bagus juga 😁

Before this sya pun hb low . dah naik 34week baru hb mendadak naik masa tu pn sbb jumpa doktor yg lain bukan doktor yg sama , dia suggest sya telan ubat with air oren(marigold peel fresh tu) .. Alhamdulillah hb dah naik 12.5 ..

Saya makan buah jambu batu tak jalan. Saya makan kacang kuda rebus, buah delima sebiji, lauk sotong/udang. 11.9 jadi 13.5 masa 36w 🫠 tak berani nak makan pati/jus. Makan yg original je senang

banyakan makan hati ayam sis tumis dengan sayur bayam. saya seminggu sebelum temujanji kk.. dpm seminggu tu juga laa sya belauk bayam tumis hati ayamπŸ˜… dari hb 9.8 naik terus jadi 11.5

Mengandung kali ni HB saya cantik dari awal mengandung. Drop masa masuk 8 bulan. Jadi 10.1. Terus amalkan susu HL+kurma ajwa, jarakkan 2 jam dgn maltofer fol. HB tiap bulan 11.3