84 Balas

Saya prefer pakai yg jenis spender pakai buang tu brand Tena. Sbb selesa bila pakai time tgh darah byk kalau guna seluar dalam wanita yang jenis pakai buang dewasa ni.

Sy guna maternity pad. Guna dngn disposable panties. Nk guna panties biasa pun boleh je. Cuma sbb darah bnyk awal2 so senang bocor. Nnt kt hospt senang, cuci buang je.

Sy xsure, sbb tu pnglman anak first. Tapi utk anak sec ni pun sy prepare yg sama je

Saya guna disposible panties mada bpantang.. Masa heavy flow saya guna maternity pad.. Bila flow dh kurang sya guna overnight pad je.. Still guna disposible paties

Dlm 3 4 hari kot.. Lupa dahh.. Sept ni insyaAllah rasa lagi..

VIP Member

Saya pakai pad overnight tu seminggu je then pakai pad biasa. Disposable panties pakai kt hosp. Senang buang je lps pakai. Da duduk rumah br senang cuci if kena darah

Terima kasih 🤗

Saya selalu guna libresse je..senang yg paling lebar dan panjang..tp masa kat hospital nurse suruh juga spare dan guna maternity pad yg tali...kna spare juga

guna maternity pad kalau bersalin normal sebab lembut. kalau guna pad biasa sakit sebab permukaan dia kasar. nak duduk pun tak selesa kalau guna pad biasa.

The 1st 2 weeks after delivery better disposable panties with maternity pad. Lepas darah dah berkurangan tu boleh pakai maternity panties.

VIP Member

Yg mne² pn blh utk panties...utk pad plk blh je guna yg overnight...cuma lau yg hosp pnya die bg yg bertali...lps 2 kte guna pad sndri...x de mslh...

Sy pun belum ada pengalaman tp kwn kwn yg dh bersalin kata nk mudah pakai pampers utk org dewasa tu pun boleh. Sy pun tgh fikir nk beli yg mana nnt.

Beli macam pampers senang. Sbb Lepas bersalin darah agak banyak. saya pakai jenis panties dari Jenama kotex ada, librese pun ada. boleh cek.

Sy nak tnye biase berape keping ye nk kena pakai kalau jenis pampers tu dlm sehari? And utk berape lame tempoh pakai pampers tu? Sy baru beli 4 keping utk cuba2, xtau cukup ke x sbb first time jd xtau darah tu bnyk smpai bpe hari.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan