Tangan kebas bangun tidur

Salam semua ibu dan bakal ibu, Nak tanya ada tak yang mengalami kebas tangan bila bangun tidur. Kebas dan rasa sakit nak genggam. Tapi bila dah bangun, okay je cuma tangan kanan je macam kebas lagi. Kadang-kadang cramp kaki tapi selalu kaki kanan je. Tak penah kena kaki kiri. Dah tanya nurse, cuma dia tanya saya balik minum susu tak. Saya minum je susu tapi takkan nak minum sekotak 1L sehari kan. Saya minum fresh milk je. Tak minum susu ibu hamil pun sebab takut gula tinggi. Ke ibu2 semua ada cadangan apa yang saya patut buat? Sekarang 22w. Baru minggu ni je start macam tu.

2 Balas
Tulis jawapan

betul kene minum susu,kene add sayur hijau utk heavy meal baru kurang rase cramp n kebas. sbb sy pon mcm ni.aritu tnye dlm group ni jugak..diorg kate kurang kalsium sbb tu mudah kene. tp alhamdulillah sekarang dah kerap cari sayur hijau n minum susu dah xde mcm sblm ni. klu jenis bole minum susu try la sehari 2x minum pagi sekali sebelum tido skali. sy pon xminum susu mengandung sbb manis teruk susu mengandung tuπŸ˜… sy cume minum c2joy je.

Baca lagi

minum susu.. sye pn mcm tu..kebas cramp bile nk genggam