ubat kuatkan rahim

salam semua, ada tak yang pernah makan ubat kuatkan rahim? ok tak? ada apa apa side effect tak ya? #ingintahu #firstmom #bantusharing

18 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

sy pernah gugur 2 kali tahun lepas & awal tahun ni. skrg prgnant 12w. sy minta kt klinik swasta duphaston dr minggu ke 5-skrg & dr ckp continue smpai 16w. makan pun rasa selamat sikit sbb trauma gugur πŸ₯Ή tp selalu doa moga kandungan ni selamat & sempurna. effect dia, sy pening. & sy pun mmg bedrest je skrg so xda masalah

Baca lagi

saya minggu ni da masuk 10 hari bleeding.. da pergi hspital tp dr xd bagi apa2 ubat pun.. just suruh balik bedrest.. time tu kandungan baru 7week.. Dr just cakap kalo pendarahan makin teruk baru dtg hospital semula.. kalo maintain, just tunggu hari appt utk check up time 10w.. Setiap hari duk fikir kandungan selamat ke x...

Baca lagi
2y ago

Saya keguguran time kandungan da 12w.. Mungkin takde rezeki saya

duphaston tu pil hormon progestorone. bila pregnant kita perlukan hormon tu. bukan ubat kuat rahim, istilah tu salah tapi kdang doctor/nurse jenis tak suka explain fakta yg btul jd shortcut nya ubat kuat rahim πŸ˜… klau pnah jumpa doctor pakar depa akn explain yg sebetulnya..

Waalaikumsalam. bagus ubat tu. awal pregnant sy adyik bleeding, alhamdulillah lps consume ubat tu takde bleeding dh smpai skrg dh 34w. Cuma awal pregnant tu sy makan apaΒ² ubat rasa loya alahan hehe.

saya scan swasta masa 8 week...dia dpt tau sy ada history gugur ...dia bg diphoston kuatkan rahim smpi 12 week ..la ni dah abis...sy dah x mkan dah...tgu check up klinik kk je pasni ...

Memula makan sakit kepala, lepatu kt sy dia ade efek angin sikit, lepastu okay dah, dh makan 2 papan. Sebab history miscarriage 2x. 😊

I baru je habis makan ubat kuat rahim sebab haritu ada spotting, so far tak ada apa apa effect Alhamdulillah, just kena habiskan ikut advise dr

2y ago

sis fully bed rest ke masa ambik ubat tu?

Tak ada effect yg buruk pun. Dr akan bagi kalau kita ada high risk of miscarriage selalunya, utk kuatkan rahim kita.

2y ago

sis SZ, Ms dpt ubat tu, sis kena fully bed rest ke?

Saya penah makan sbb ada history 2x gugur. Doc bg sepapan. Effect dia pening kepala, breast soreness..tu saja.. ada la sampai mc jugak..

2y ago

oh yeke. saya doc bagi untuk 5 hari dulu. kalau ok boleh stop dah katanya

xde apa effect pon sis..sy da hbis da ubat tu..hahaha..xtaula nk kena repeat ke x?confius

2y ago

kalo spotting/bleeding da xde bole stop.. kalo kuar blk nnt bru repeat.. sbb sblm bg slalunye doc akn tny dlu still bleeding ke x..