12 Balas

Saya dah 2 hari berpantang sis. hehehe, masa week 11 saya mmg scan kosong, and kena rujuk pakar o&g lepas raya bru apptment, tapi nk jdi cerita saya hari isnin mula spotting tapi bnyak pergi ke emergncy doc suruh balik dulu sbb sya tak heavy bleeding, tapi tnda2 nak gugur sendiri jee. Balik tu sya ada makan bubur lmbuk penuh lada hitam, makan2, sya tidur 2.30 pagi sakit sngt mcm contrction tu ya allah je tahu, sya bngun ke bilil air mmg dah meleleh darah, and kantung tergantung sndiri di pintu vigina, sya tarik pelann je. trus ke hspital baliik, dri emegncy doc tolak wad bersalin , dlm wad mmg drh kluar tak hnti, doc masuk kan mulut itik and tarik something, and doc cek bukaan mmg terbuka, so sya kena cuvuk ubat kecut rahimm, sbb bleedingg kluar. and lepas tu trus kena ddk wad sbb kena pantauu. nasib tak ada sisa, doktor kata kalau ada kena d&c, nsib clearr. Ptg sya boleh blik dahh. Alhamdullilah. nasihat sya sis bnyak bersabar apa yang nak jadii.

pengalaman Sy gugur bulan 2 Ritu, Sy minx turun sendiri..Sy letakkann yg pelekat period pain dekat perut n letak botol yg ada isi dgn air suam² panas then golek² dekat perut...sebab masa TU perut Sy cramp mcm nak period...selang 2hari lepas TU tros kantung jatuh bersama janin...x expect ada janin sebab doktor kat hospital cakap kantung kosong...pastu bawak pegi klinikk utk pastikan benda apa yg keluar TU, doktor kat klinik cakap janin yg hampir complete..Sy gugur masa week 8 nak masuk 9...☺️☺️☺️

xrasa apa pun..lebih kurang mcm kita tgh period pain je...sedar² da turun..☺️☺️

saya tunggu dulu dlm 1minggu mcm tu kalau x silap .. sy buat aktiviti lasak2 angkt bnda berat .. kerja susun2 brg dekat kioks saya. akhirnya sy kncing tengok ada darah mnitis2 lps tu sy start pkai pad. masa dia nk gugur tu bleeding dalam 3 hari ja . bila dh rasa cntrction sakit sngt2 trus pg hospital

VIP Member

jgn sis.. tggu dulu sblom sahih.. ni semua kuasa Allah.. perbykkn doa..klau ade ape2 yg xkne, biar dier jatuh sendiri..jgn pksa tkot dpt complication yg lain.. bykkn berdoa, mne tau janin menjadi cuma lmbt timbul, atau diluar rahim..sis xder ape2 spotting atau bleeding lgi kn??

sy pun mula2 cek kt kk, kd dan hospital, kantung kosong. dh risau. dorg xdpt detect thru scan dorg. tp sy xpuas hati. sy gi double check kat klinik swasta n pakar. alhmdulillah nmpk heartbeat. skrg 5w. Sis cuba pegi jumpa pakar confirmkan. kadang mesin scan dorang xsecanggih swasta.

saya dah 4 kali scan 2 kali scan di kk 1 kali scan di swasta 1 kali scan melalui vagina di swasta 11w 2 d semua nampak kantung.tu yg doktor bagi masa lagi 2 minggu .

untuk kepastian, try pegi klinik swasta. sbb selalunya KK punya alat ultrasound tu dah lama sgt n tak secanggih yg swasta. semoga yg baik2 aja untuk awak. 🤲🏼

penh alami skli. die tk mmbsr .. bleeding trok jgk. skt bwh perot dgn pingang. last2 trn sndri.

pernah. tahun 2018. 15 week jantg baby tak de. so 2 weeks jatuh sendiri. tak d&c pun

Hari ini bleeding teruk 😢kantung keluar juga

awk ada spotting@bleeding tak?

ooo.. minta maaf awk, ni first time juge dengar mslh kantung 0 tp xde tanda spotting@bleeding..apa2 pon semoga dipermudahkan urusan awak.semoga Allah gantikan yg lbh baik utk awk..sy dulu ada spotting sekali, bleeding 2kali sblum total miscarriage..xsmpt d&c,dia jatuh sendiri...masa tu 10w,tp cek tvs mcm 6w,doc ckp kantung sy dh leper x cantik, dh ada yolk sac tp janin x sihat,janin x membesar...xde rezeki sy.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan