βœ•

26 Balas

Wslm. Detail scan doc akan check jantung baby, tumbesaran kepala, saiz kaki.. mksdnya lebih detail & spesifik amik masa utk check satu persatu. Bg sy sgt penting, sbb if apa2 kita ready awl. But still bkn 100% jaminan baby kita sihat dh lahir nnt sbb detail scan pun ada limit dia jgk. Just ikhtiar kita tgk kesihatan baby mengikut teknologi yg ada. Sy recommend puan cuba buat detail scan. Blh google klinik berdekatan puan yg buat detail scan & call klinik tu utk lebih lanjut. Kt tmpt sy details scan sesuai utk 20-24w.

sy pun br lps buat..kt tmpt sy sama jgk 20-24w utk detail scan..25w above tu baby dh besar detail scan dia limited skit..partial detail scan n 3,4D cmtu la..

Depends sis..klu rasa nak cek detail keadaan baby bole je buat. Dkt klinik kesihatan kjaan mmg xde buat detail scan..kt swasta je sis. Hrga tgk tmpt n klinik la..sy br ni buat rm180 dlm sejam jgk masa di ambil..doc cek n explain tu puas hati..hrp baby baik2 sehat je..apa yg di cek tu antranya..tulang belakang..jantung tgk blubang ka ok ka x..paru2..kepala..tgn..kaki..mulut ada sumbing ke tidak..gender n tgk muka cmtu la..

sama2 :)

Kalau mampu boleh je buat sis.. Saya first baby juga, tapi tak buat pun detail scan.. Sepanjang kandungan sampai 7 bulan tu saya refer klinik kesihatan ibu dan anak jela.. Lepastu masa kandungan saya nak masuk 8 bulan terus buat 5d.. Niat nak tgok muka baby je.. Alhamdulillah baby okay takde masalah apa apa.. Kita pun sebagai ibu beharap nak anak sihat kan., so fikir bebaik jela.. Think positif 😍

usually kk/kd mmg nasihatkn ibu2 yg berumur sikit atau ada sejarah je utk detail scan. tapi saya tetap nk buat juga. kalau nk buat klinik swasta boleh (yg ada detail scan la) atau minta referral letter pergi hospital besar pun boleh. up to mummy la nk scan ke tak. tapi mmg dapat tahu byk maklumat penting, tumbesaran baby, jumlah air ketumban, club foot, organ baby, jantina, abnormalities.

VIP Member

Kk memang scan 2d biasa je sis tu pun bila perlu je. Saya pergi detailed scan + 5d masa 22wks kat swasta. Puas hati dpt tgk baby ok tak ada abnormal walaupun ketepatan 80% (kalau ada down syndrome semua, hanya boleh detect masa baby dah lahir). Detailed scan ni sekali je sepanjang pregnancy ☺️

Haah sis dengar 1jam mcm lama tp.masa scan tu tak sedar masa berlalu bila dah habis ehh 1jam dah pun rasa tak puas hehe okaybsis sama2 hehw 😘 πŸ˜‚

Detail scan ny boleh dpt tau abnormality physically is the baby ok. Bibir , hidung, kaki , tgn plus heart. Masalh genetic mcm down syndrome x boleh detect. Up to u nak buat atau tidak. But kalau nak senang hati skit or be prepared if anything boleh jer scan. But hopefully all fine baby healthy.

Kalau mampu, boleh je sis nak buat. Kena buat dkt klinik swasta. Dikira penting jugak sbb boleh tahu baby okay tak dkt dalam. Organ dia semua cukup tak. Macam sy suami kata tak perlu buat. Mungkin dia banyak komitmen lain. Dia malas nak tggu lama2 sbb detail scan tu amik masa lama jugak πŸ˜…

Penting sangat.. Details scan kita boleh tahu perkembangan anak kita kat dalam tu.. Dr akan scan ukur lilit kepala jantung jari paru2 gender semuanyalah... Lebih baik buat untuk kita tahu anak kita kat dlm ni OK ke x ad masalah atau x... Buat sekali je mommy.. Bagi saya penting sgt😘

Detail scan kalau berkemampuan eloknya buat. Boleh tengok jantung dia okay tak. Tengok kepala baby dengan detail okay tak. Nak tengok jantung ada empat bilik tak. Nak tengok sumbing ke tak. Dan macam2 lagi.

kerajaan akn wat detail scan klu ibu tu mmg ada mslah kesihatan yg serious jer.. mcm drh tinggi.. k.manis.. dsbgnya.. klu ibu sihat.. biasanya xde detail scan kt kerajaan.. kena oegi swasta gak sis..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan