9 Balas

VIP Member

Maksudnya susu dah mula produce banyak. Memang kene pump keluarkan susu sampai kosong/lembik breast baru lega. Urut atau tuam dulu sebelum pump. Seeloknya pump and simpan stock manatau nak bagi pakai botol ke nanti. Kalau nak df lama then susu tu boleh je buat untuk baby mandi atau campur dalam makanan dia nanti bila dah start makan. Tak perlu buang. Rezeki susu banyak. Tak kisah la cair ke pekat orang cakap. Susu ibu adalah rezeki and terbaik untuk anak kita.

selalunya susu yang bengkak ni, susu nya cair. puan boleh cari tukang urut supaya boleh urut bahagian breast. tak pun, puan boleh tuam air panas kat breast. sambil² tu urut ke bawah. susu tu tadah. nak buang susu tu atau siram ke pokok pun boleh. sebab susu tu cair. banyak kandungan air dari lemak. sebab dah bengkak kan...

klu saya dah bengkak mmg pam je dapat legakan selagi tak kluar susu tu selagi tu sakit smp boleh demam.pam masuk dlm botol bagi kat baby.ada setengah org risau takut nti baby nipple confuse.mcm bby saya ok je sbb sya banyak bagi direct dari bagi botol sesekali je time bengkak baru sya pam.

VIP Member

Aah sis..tuam dgn air suam..atau mandi dgn air panas pastu sikat2 ke arah nipple..pastu terus suruh baby hisap..kalau baby xnak sis pam sambil tu urut ke arah nipple..in shaa Allah boleh lega

bru smlm tgok dkt hello doctor.. tuam dgn kain bsh mgunakn air suam. pstu urut2... klu bole pgil bidan urut pun bgus. tenangkn diri..jgn sdeh2..

Boleh try baca post ni sis https://drnurhayayacob.blogspot.com/2020/03/tips-atasi-masalah-payudara-bengkak-susu.html?m=1

Waalaikumsalam.kalau saya,kena carik tukang urut utk bagi kurang bengkak.then,baru boleh pam.

VIP Member

saya demah dengan tungku bantal lepas tu baru pumps...

saya pam kan je

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan