8 Balas

Doc dh confirm ker PP stage brpa? Tp utk 20weeks tu awal lg sis... No problem inshaAllah boleh naik semula... Yg pntng fikir baik baik dn bnykkn sujud. Ni antara tips yg ramai dh amalkn. Antranya kakak sy sndiri mmg smpi hri nk brsalin tu uri kt bwah dn Dr pon kata kalau smpi esk still kt bwh kita trpksa emergency czer. Tp alhamdulillah doa bnyk bnyk bnykkn sujud, kakak sy dpt normal. Uri pusing naik atas mlm tu 😍

Belum.. Tp doc da snap gmba scan uri tu utk pmantauan.. Hrap2 naik laa uri nye. Amin...

Saya masa anak 1st hari kes mcm ni. Sampai masuk 36w kena jmpa pakar utk sahkan sama ada ble bsalin normal or bsalin czer. Sebelum jumpa doc mertua bawa saya jmpa bdan kg utk naik kan uri, alhamdulillah masa scan uri da naik atas. Alhmdulillah dpt bsalin normal. Sis awal lgi tu. Biasa uri tu akan naik juga tu sis.

Bykkan bdoa sis. Lagi 1 saya pnh tbaca, salah 1 ptua naik kan uri bykkan buat mcm sujud tu lma2. In shaa Allah uri akan naik.

Sye hari tu placenta previa type 3 mase 28weeks..duduk hospital 2 bulan smpai bersalin..lagi 2 hari nak czer tibe2 scan balik uri tu naik..esoknye boleh bersalin normal..alhamdulillah anak dah 2bulan skrg..jgn putus doa..ikut ckp doc ye sis InshaAllah boleh bersalin normal..

sy nak tanya la.. pp type 3 mse awk dl kne wt tvs x

VIP Member

Sy placenta previa type 3.. detect 25week.. trpkse due czer 34week..jgn angkat brg berat..jgn byk berjln...kne byk rest... Jgn stress... Kne mood chill je..mg d pmudahkn segalanya..aamiin..biasa klu uri xnaik..doc akn buat ecv.. t8 care ya😉✌

In sha allah sis.. Tgh cube petua2 yg mumy2 dlm tap ni saran kn utk naik uri.. Hrap2 smue dipermudahkan.. ❤️😘

Waalaikumussalam. Sy pernah uri dekat bawah,masa scan 22 minggu. Sy banyakkan sujud,pujuk anak mintak tolong anak tolak uri naik atas,doa banyak². Alhamdulillah semalam scan 28 minggu,doc kata dah naik.

In Shaa Allah naik tu nanti. Doa banyak² ☺

Mcm saya awal2 pp type 1.pastu lama2 uri tu naik atas. Scan dgn doc pakar masa 34weeks uri dah ok kat atas.alhamdulillah. doc kata jgn risau lama2 uri akan naik. Biasanya type 3 or 4 yg kena c-sec.

Amin ya rabbal alamin.. Tq sis.. 😘

I pun pp type 3, Anak no 3. Bersalin czer. Tiba2 bleeding non stop kt rumah. So trpkasa emergency czer.

Masa 20week Uri kt bw. Scan 28 week naik sikit. 32 week msk wad Sbb still kt bw. Tapi 3 ari je ddk wad. 36 w 5 day bersalin czer

VIP Member

Jangan angkat benda berat ye sis

Tq for ur advice sis.. 😘

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan