minum air sejuk setiap hari

salam mummy2 harap semua sihat2 dan baby,mau tnya bole ka minum air sejuk dan berais setiap hari?? tiada effect sampingan dgn baby ka?? sbb sy cuma minum air sejuk dan berais dari suam semenjak dua menjak niπŸ˜“πŸ˜“

19 Balas
Tulis jawapan

tiada masalah nak minum air sejuk. hari2 saya minum air sejuk dari peti ais. asalkan bukan manis. air kosong biasa. pengambilan air manis setiao hari boleh meningkatkan gula dalam darah dan boleh positive GDM. ada baiknya kurang kan pengambilan gula

Saya pun rajin minum air sejuk ms 1st trimester sis sbb tu yg hilangkan mual sy..InsyaAllah xde mslh tu sis..asalkan bkn air gas, air manis la..kang kantoi gula dlm darah, parah sisπŸ€—

sy dr awl gdg sampai dh 31weeks tetap mnm air sejuk dr dlm peti ais..tekak xboleh terima air suam or air meniral biasa tu rsa mual n hanyir je pd hal air tu ok je..

waalaikumsalam πŸ™‹πŸ»β€β™€οΈ masa pregnant slgi bole minum air sjuk, minum je... sbab nnt dah besalin b'pantang tak boleh sentuh sejuk2🀭

boleh...sy pagi2 lg dh minum horlicks ais..air panas mcm loya plak...plus Ms preggy badan rs panas aje....✌️

smlm baru tye doc..bby besar di sbb kn minum air sejuk ke doc.. doc kata sape ckp..saya pregnt ari2 minum air sejuk.. πŸ˜…

VIP Member

Waalaikumussalam, boleh je. Takde masalah. Tapi kalau boleh kurangkan air berais. Air sejuk tak pe 😊 #TAPsupermoms

Boleh tp time preg ni ibu senang sakit. Byk sgt minum nnti blh buat batuk. Batuk time preg... Sgt2 x selesa

Boleh je sis..sama cam saya air sejuk je yg suka & bnyak minum...air suam kurangπŸ˜…πŸ˜…

Saya hari2 mnum ais takde ap2 pun, ank sulung n ank no 2 berat dlm 3 kg je