101 Balas

Ye sy pn muntah ubat ni kuat..tk lalu telan..pstu bgtau nurse yg awk tk sesuai ubat ni dan ia akn tukar..sy skrg mkn iberet

awak makan brp lama ek baru tukar ubat?

Saya makan ubt nim.. Zincofer ni semua bhn ad.. Tpi tknk bgi munth balik.. Mkn sblm tido.. Bilo tido x rsa nk mnth..

Heehhe betul2. Mkn siang mula ubat naik balik

Sy pun baru je dpt ubat ni tdi. Sy try makan bersama air jus buah oren. Takde muntah cuma lpas mkn pening skjap.

Memang highly recommended.. Saya masa mengandung baby no2 memang fully ambik zincofer.. Hb sentiasa cantik dan bagus ..

Yeke... Bagusnya awak ni. Makan ok je ke ? Takda rasa alahan apa2?

Saya mkn xada masalah..tp part nk buang air besar nak menagis dibuatnya wlwpun dah bnyk minium air&mkn buah...

VIP Member

Sye pun dapat ubat ni ,Sye makan time before tidur je.sekarang 3rd trimester , after makan terus mengantuk 😅😅

Same here 3rd trimester ... eh macam mana makan boleh rasa ngantok? Sy makan tidur bangun muntah

Sy mkn ubt ni dgn air sunquick tnpa gula 2 jam sebelum mkn alhamdulillah ok xrasa mual2... Hb pun naik...

Sama mcm sy..xleh mkn ubat ni..sy beli sdri kt farmasi nama maltofer..yg tu rasa mcm coklat skit 😄

sy ad masa mkn mmg muntah da dkt 20bji mkn kot, tp bru 2 kali munth mkn ubt ni mungkin slh waktu mkn,

Mintak tukar sis.. Sy hri tu nurse bg ubat ni pon mcm tu mengigil bdn.. Tukar ubat yg lama paking baru tu ok

Obmin ok lgi zingkof x bolh telan

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan