101 Balas

Setakat ni okey je mkn ni.. Tp membuang mmg susah sikit and wrna akan gelap.. Klau muntah terlalu kerap minta nasihat doc untuk tukar ubat..

Tp jgn teran kuat2 ye..

Sy mula2 mkn pgi..rasa loya pastu tukar mkn mlm sblm tido..minum ngan jus sunquick sejuk pastu tido..Alhamdulillah oke..hb pun oke..

Sy pn sama br 2 hr mkn, 2 hr tu jugak la rs nk muntah.. Hari pertama mmg muntah la.. Hr kedua sy tahan je.. Tp mengigil badan..

minum waktu malam 2 jam pas makan dan time nak tidur..sy minum ubat ni alhamdulillah x muntah..darah pun cantik je bacaannya..

Zincofer, elok mkn sebelum tido supaya tak rasa mual pening semua tu.. kena mkn dgn betul klau tak HB awak akan problem nanti.

Sy 32w bru doc bg ubat ni.. sbb smlm checkup, nurse ckp hb low, 9.8.. bru mkn 2hari ubt ni, msh ok lagi, xde pening2 mnth2..

Saya masa makan saya pening sngat sngat, saya bgi tahu nurse then nurse sruh tukar ke obimin. Alhamdullilah lepas tu terus okay .

lepas makan terus pening kepala, saya bagitau nurse. Nurse sruh tukar ambil obimin, alhamdullilah skrang okay dah

Sy dpt dr first bkk buku smpai skg da 4 bln..mule2 pening...mkn 2 jm slpas mkn sblm tido..mnum dgn air sunkist xde gula...

Sy pn dapat ubat ni juge..klau nk elakkan muntah mkn sblm tido,mkn dgn jus oren..sy pn pernah cuba mkn waktu siang mmg muntah.

Btul dgn oren sgquiq pun bolh.sya klo mkn Ubt ni penig.dorg sruh mkn mlm sblom tido..

normal .. bagi mase sikit tok badan sesuai ngn ubat tu .. saya pon after 2 weeks mkn baru okayy and xd muntah dah ...

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan