9 Balas

Depends kepada workload sis mcm mana. Mcm saya last month, saya decide utk resign sebab anak first and mmg alahan teruk dan selalu amek cuti. Sis kena inform org atasan supaya dorg tahu. Macam saya dorg paham sebab saya bersuara siap bg option suruh saya rehat dulu. Tapi saya tekad nak brenti sbb pressure sgt keje saya. Kekadang sampai 2-3 pagi baru balek so saya selalu stress fikir takut effect baby. Skrg dah masuk 5 bulan dah takde alahan, so saya slow slow survey cari keje baru. Cari keje yg flexible and mmg sesuai utk yg berkeluarga.

VIP Member

Sebenarnya bergantung kepada jenis pekerjaan sis, keadaan rakan2 dan Bos Di pejabat. Kalau sis rasa mmg menyusahkan byk pihak, maybe sis blh duduk dan bincang dgn Bos, bgtahu terus terang yg sis xnak menyusahkan sesiapa. Kalau Bos ok, maybe blh apply for unpaid leave, kalau feeling better, then blh continue. If not, sis kena buat pilihan. Saya pun percaya , rezeki Anak tu lebih berharga. 💜

No problem 💜😘

Sya resign lepas keguguran..tanpa notis sebab perlukn masa utk berpantang,sya berpantang d kg mak..sya kerja shopping mall,sya amik kputusan resign supaya company bole ambl pngganti baru..msa tu musim nk perayaan tahun baru cina,mall mmg sibuk dgn pengunjung..skrg dah lekat balik 13 minggu 2 hari,fokus dgn baby jer la..soal simpanan utk beli kperluan baby,ada juga la sikit2..

Alhamdulillah boss saya faham... dan bg saya kelonggaran...janji kerja saya siap setiap bulan...bila saya nak dtg or buat kerja itu ikot kesesuaian saya...adakala pi ofis takat menghadirkan diri jee...selebihnya saya rehat disurau...

Thank u so much sis, for the kind words and replies :)

Sy dh hntar surat resign. Bulan ni last kerja. Kalau ikutkn hati sendiri, syg jugak nk lepaskn jawatan skrg ni tp husband suruh resign n fokus kat kesihatan diri n kandungan dlu sbb ni 1st pregnancy. So ikut jela huhu..

Hi!May I know r u pregnant now? If yes, according to my experience before, I suggest u try to apply unpaid leave for 1mth to take some rest. After, u ll feel more better.

Yes im 17 weeks now :) Thank u so much sis, for the kind words and replies :)

Sis ambil la unpaid leave dlu. Musim sekarang ni ekonomi tgh jatuh tkut susah nk secure kerja lain. Apa2 pun, bincang dgn suami dlu mcm mna.

VIP Member

hopefully company awak boleh faham situasi. setiap pregnancy kan berlainan. kadang-kadang morning sickness ni memang tak boleh tahan. 😩

Yes betul sis. Tak semua org sama.

Sy pun baru resign.. sebab sebelum ni pernah keguguran.. sekarang sy fikir nak focus baby je tak nak stress2 dekat tempat kerja..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan