PERTANYAAN ?

Salam ibu2 semua..saya nak tanya ada tak ibu2 yang mengandung rasa lidah pahit dan air liur rasa tawar??? Sekarang saya tengah mengandung 9minggu..tapi lidah dngan air liur nie pahit je rasa..ada tips tak nak hilangkan rasa nie..

28 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

nk makan minum pun jd xde mood kan..sbb x rase pape..lg2 nk masak,putus angin je rasa sbb xtau rasa ape...sy awal2 mcm tu la...masuk trimester 2 ok dh..tp bila da 33weeks skrg ni, jd balik ..haha..perut lapar,selera besar,tp mkn x rasa pape, jd xlalu..πŸ˜…

Saya pun rasa masa mula2 dulu. Smpaikn langsung xblh mnum air masak kalau x muntah. Kena mnum manis je bg hilang rasa pahit. Risau sgt time tu kena kencing manis. Msuk trim 2 dah ok sikit alhamdulillah xde kencing mnis. Hehe.

Sy baru 10w ....mkn apa pon xqasa apa2...sbb tu qasa nk cri benda maniss jaaaa sbb mkn nasi n lauk apa2 pon xqasa....pai nk mkn pon qasa xdak slera...kdg2 sian kt baby..kena gagah gak mknπŸ˜”...

sy memula preggy elok jer tak rasa pape..ni dah masuk 11w dah start rasa pahit kat lidah...loya tekak..tapi try makan bendaΒ² masam jer...yang manisΒ² sy xberapa minat pun time preggy ni...

Selalu kena mcm tu masa baru 8 minggu tapi skrg dah kurang sikit rasa pahitΒ² lidah dgn air liur tu, kdgΒ² tk selesa badan nak tidur je rasa bila dah masuk 13minggu ni πŸ˜“

sy dh rasa..tp mse awal mngdung r...smua tawar.....n tksedap...tp sy pakse je makan ape sy nak..die muntah sy sumbat agi..sbb tknk kite lemah...tp nti die hilang sndiri....

Sy pn sma,skg preg 10minggu..tp rasa ni blm lg bhnti,dgr kata klu masuk 2 bln dh hilang rasa mcm tu. .tp sy serius manis dan masam xdpt nk tima,kcuali masin2. .

VIP Member

normal tu sy masa awal2 tu tekak rasa xselesa,tekak tawar,air masak smua xkena adui macam2 la tp dia akan beransur2 pulih bila start masuk trimester 3

Sy pn sama start 5w pahit mulut, hilang semua deria rasa. Hbis part pahit mlut start mual muntah smpi msuk 4bulan. Lps 4bulan alhmfllh semua normal.

Normal la tu.. ada org rse mcm sentiasa penuh air liur kt tekak. Ada rse lidah pahit. Mkn la pape yg buat rasa lega.