sakit pinggang ?

Salam, hai mommy's.. nak tnya mcm mna kita nk hilangkan sakit pinggang ni ya. ?? nak menangiss dia pnya sakit. pregnant first bby. 7month

25 Balas
Tulis jawapan

Jgn urut or tekan or sapu minyak panas di kawasan pinggang! Igat tu bahaya untuk bby sbb tu kawasan kepala bby, cuba mintak suami tolong urut bahagian tepi peha n bawah betis,boleh bantu melegakan! Saya dulu dr 4bulan smpai laa bersalin, tiap2 sebelum tido suami urut tepi peha smpai kaki, kalau tak,,langsung tak boleh tido

Baca lagi
5y ago

ok.. tu la dok soh suami gosok ja. 1bdn sakitnyaa

Wsalam..sy tiap2 mlm skit pinggang...maa sy bgtau itu simptom biasa org ngandung. Cma sblum tido sy mntak.suami gsok2 dlu..nk urut x boleh..n bila tido sy mengiring n letak bntal kt belakang...alhamdulillah lega skit..apa pun hr2 mmg hadap skit pnggang. Org kta inilah nikmat ngandung😊 hrap sis bersabar ya😊😊

Baca lagi
5y ago

Tu la kan. Ramai y ckp x blh ngurut. Nk sapu minyk pns pom xley . Tahan mcm nie jela sakit

klu serabut, check laa saya pun ada ja check check duk negative tapi pujuk hati supaya jangan sedih, klu negative Allah bagi peluang berdua lebih dgn suami, spend time lebih dgn suami pikir yang baik baik saja

kalau xde kaitan dengan kecing xlawas.. standby yoko2 πŸ˜‚ dulu saya selalu suruh husband urut tiap malam πŸ˜‚ cuba buat stretching ringan2. dekat saya alhamdulillah berkurang sikit. jgn skip kalsium ye

Baca lagi

Mengandung memang akan sakit pinggang . Awak jangan selalu stay dalam posisi yang sama , maksud saya kalau duduk jangan lama lama , ubah ubah posisi supaya tak terlalu beri tekanan pada satu tempat je

haah skit pnggang sb kecing kotor kalau xnk skit byk2 minum air mineral ye biar kecing kotor tu clear . dlu sya mse mngdung ade slalu sgt skit tpi alhamdulillah lps sya minum air mineral dah okay 😊

5y ago

πŸ‘ok... tq sis

VIP Member

Letak hot pack or air panas dalam water bag tu mommy.. tak hilang immediate sakit pinggang tapi lega la sikit.. Tido mengiring.. . Sapu minyak panas dekat pinggang..

Post reply image

Selama sya mengandung mmg hari2 sakit pinggang. Tapi suami urutkan hari2. Baru rasa lega..kadang sampai tertidur2. Cuba minta suami urutkan sis

VIP Member

Try biobax cool theraphy.. peneman sy setiap mlm sbb prgnant kli mmg lenguh bdn.. xleh tdo.. sy sapu ni.. Alhamdulillah.. lena tdo..

Post reply image
VIP Member