Cepat mengantuk

Salam dan hi mommies. Ada tak mommies kat sini yg pregnant 3rd trimester mesti lagi cepat rasa mengantuk, penat especially lepas makan berat waktu pagi cth makan nasi. Mmg normal ke kita jadi cepat mengantuk & letih bila dah masuk 37 weeks ke atas?

23 Balas
Tulis jawapan

Start 29w mcm tu cepat betul mengantuk.. Bila dah 33w lagi tak boleh tahan. Sekarang 35w tak boleh tido pulak, asyik sakit2 je perut, siang malam macam tu. Bila terlalu letih tahan sakit boleh la terlelap kejap.. Sakit sebab baby gerak2, kerap sgt & aktif sungguh.

VIP Member

Mmg mcm tu. Badan da start x bermaya. Saya pon sama. Asyik tertdo je kat tmpt kerja. Nasib baik semua faham. Hahaha. Saya akan standby air masak sejuk untuk hilang ngantuk. Xpon kadang g lelap dlm toilet kejap. Hahah.

Mngntuk tp tkleh nk tido pon.. nk2 siang.. jd badan pon letih.. sy 1st trimester n 3rd trimester penat.. tk buat apa pon spnjg hari tetap penat.. 2nd trimester ritu ja ok bleh kehulu kehilir.. ๐Ÿ˜ต

Sy masuk 3rd trims ni keja tido ja.. Jenuh jugak.. Masa 1st n 2nd cergas.. Mai dah hujung2.. Ya ampun.. Sampai x gerak mana.. Pantang letak kepala.. Hnyut siang mlm.. ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…

Sama lh sis, waktu siang2 mmg sng mata nk tdo, baring je terus lelap...tapi mlm bkn main susah nk bagi mata lelap,pusing Kiri Kanan cari keselesaan nk tdo...๐Ÿ˜…๐Ÿ˜„๐Ÿ˜„

4y ago

setuju sgt

Sama la sis. Saya hari2 memang wajib tidur siang 2-3 jam. Kalau tak, memang lembik tak berdaya je haha letihnyaaaa lahai walaupun tak buat apa2 ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Wsalam.. Sy hari2 mengantuk dri 1st trimester sampai skrg 3rd trimester.. Hari2 pagi lepas makan mesti tido.. Hehe.. Tpi malam x boleh tido..

Normal. Sbb bwa baby yg mkin mmbesar dln prut. Nurse & doc pun advice bnykkan brehat. Nnti lpas bby klua, ssah nak brehat pnjg ๐Ÿ˜†

VIP Member

Haha.. saya la tuuu.. lepas bfast je nak tdo. Selalu nya tahan ngantuk. Tapi selalu kata, tdo jap la. Tapi lama juga Hahahahah

Saya time siang slalu mengantuk..tp xnk la tido je kan..saya sibukkan diri buat keje umah...malam mmg payah tido