7 Balas

nenas banyak khasiat......boleh ja makan...sebenarnya mitos dan auta,nenas ni tajam...sebaliknya banyak khasiat utk ibu hamil..Fahaman logik di sebalik mitos ini sbb bromelain memecahkan protein, dan memandangkan janin yang sedang terbentuk mengandungi protein, jadi pengambilan bromelain akan menyebabkan pendarahan dan keguguran... kalau was²...JANGAN MAKAN....ikut badan tau,ada yg boleh tahan mkn nenas,ada yg makan sikit boleh keguguran...so sis boleh makan sekadar nak lepas ngidam sahaja...mak sya dlu pregnant,mkn ja nenas...tpi sya pregnant anak 1st..takut jugak mkn nenas🤣🤣...jdi,xmkn nenas....

saya makan saja nenas yang dijual dalam bentuk pek sekali sekala dalam harga RM2/RM3. saya tidak beli sebiji besar. alhamdulillah okay saja. sebab khasiat dia banyak cuma jangan kerap ya 😊

saya makan je sis durian nenas hihi cuma jangan berlebihan lah. durian 1biji saya makan, nenas sebekas hihi Alhamdulillah okay je. Ikut badan masing2, rasa tak okay stop makan. 🤍

saya makan ja masa tri 1..tp x amek byk la..sekeping mcm tu ja..jgn makan hari2 ke selang hari..mgu ni mkan..lepas 2 mgu plak mkn plak..cm tu la..lps2 ngidam ja

awak makan just utk rasa je. bagi hilang mgindam tuh. jgn makan byk tau. sbb nenas ni tajam , bahaya juga.

Boleh je makan nenas,. Sy baru makan tadi.. Jgn byk2 dah ler..

saya first trimester dah makan. tapi saya makan nenas masak. yang betul betul kuning tu.

baiklah,sye just rsa je tringin sgt2

Soalan popular