11 Balas

Saya start few episode bleeding, minggu 8, minggu 9 and now end minggu 10 paling teruk. Bleeding penuh pantyliner dengn blood clot 1/3 saiz pantyliner tu. Terus pergi klinik scan, alhamdullilah ok, buat speculum semua Dr kata ok. Suruh bedrest mc 3 hari. But 2 days after that sakit perut sangat2 tgh malam, husband bawak pergi emergency check alhamdullilah baby still okey, cervix pun tutup. Lepas speculum sebelum discharge burst darah bocor pad i dengan bloodclot separuh pad keluar. Dr check balik before balik tu, dia kata ok. Tak kena tahan ward, memang Dr suruh rest dekat rumah and sambung ubat kuat rahim. Dr kata 1st trimester ni memang risiko, kalau tak ada rezeki Dr kata dont blame yourselft sebab dah ikhtihar macam2…now i everyday bleeding mcm period dengan sakit bawah pusat tu. On and off laa kejap ok kejap tak…doakan baby and i okey 🤲 i doa untuk u juga sis

sy keguguran bulan lepas, kandungan sepatutnya 6 weeks tp scan baru 4 weeks. mula2 keluar spotting sikit, makin lama makin byk mcm period. then tiba2 sakit perut yg amat sangat. bila gi scan dah takde kantung. esok tu kencing keluar kantung & jatuh janin. 😔

Sy mengalami situasi yg lebih kurang sama. Kandungan 6w2d, asalnya spotting colour light pink je. And then esok paginya lepas makan folic acid hovic, terus keluar darah mcmni & keluar mcm heavy period and doc scan kantung dah takde 😔

ya pengalaman sy 2bulan ttbe turun darah mcnm ni la mula2 sikit.esoknyaa pergi toilet nk kencing skli tu melelah darah.smpai banyak.terus g hosptl.doc kata dh gugur.warder 2 hari utk cuci.saranan sy awk pegi klinik dlu .nti doc check

sama sis. saya dh masuk 7 weeks . dah jumpa doktor baby ok ja. tp still ada darah macam period. Harini darah tu dah seminggu tak kering2. kadang risau jugak. doktor ada bagi ubat kuatkan rahim sekali.

saya pernah gugur and mula pun dia bleeding..tapi bukan macam tu darahnya, warna pink dan tak berbau..cuma ada orang, rare la dia period dan dia mengandung.. period regular je ..

alhmdulillah survive, sy threatened miscarriage, mmg darah on off. bwt krja berat je mmg dy turun.. awk jgn lasak biarpon rsa boleh bwt ok.. take care

saye pon bleeding masa 6w1d..pegi klinik doc bagitau kantung x membesar dan disahkan chemical pregnancy..esoknya turun sendirii..

sy mcm ni la masa gugur ank first .. 7 hari darah kluar .. hari ketujuh saya gugur.. drah ketul2 masa tu 12week

maaf saya xde pengalaman saya tolong up ye

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan