Ramai dah tegur makin berisi πŸ˜”

Pregnant 6 bulan and gained 5kg sepanjang pregnancy ni Kat tempat kerja dah ramai tegur saya makin berisi πŸ™ƒ "Uih bukan perut je besar... badan pun dah besar ni" "Makin berisi ek awak.." "Sebab awak pendek, awak nampak berisi betul walaupun naik sikit je" Alahhhhh 😭😭😭😭 terasa pedih di situ Saya triggered betul dengan ayat tu dari zaman bujang sampai sekarang 😭 Auto putus selera makan😭😭 walaupun makan nasi suku je sekali makan, roti pun sekali makan sekeping je 😭😭 Sampai terfikir nak bagitahu suami saya taknak pregnant dah.. cukup la sorang Walaupun yang sebenarnya saya nak try lagi sampai umur 40 😭😭 Merajuk cakap taknak makan dah sebab taknak jadi gemok.. Husband cakap biasala pregnant kan Saya takleh terima 😩😩😩 ada je orang pregnant kekal slim 😭😭 Susah betul la bila jadi cepat terasa ni 😩😩 Awal pregnant takde pulak beremosi atau cepat triggered macam ni..

33 Balas
Tulis jawapan

Sabar ya sis...Sy Frist pregnant jugak lama tugu...after pregnent berat Saya mencanak naik sy Pon mcm sis rendah...mak dgn mak mentue sy bagi tahu yg peting baby sehat mase patang nati Jaga betul2... pregnant ibu relax j... sentiasa Cari aura positive

Faham sangat, sebab banyak perubahan kat badan masa pregnant ni kan. Takpe awak fikir baby sihat je. Nanti awak boleh plan nak fit kan balik badan tu lepas bersalin. Sekarang fokus pregnancy dulu. Pastikan makan cukup tau πŸ’ͺ🏻πŸ’ͺ🏻

Besela tu awak. Ibu mana yg tak naik berat masa mengandung . Sy pun naik sampai 20kg kot masa pregnant sebelum2 nie . Kali nie duk control pun naik lebih kurang 5kg juga . Skrg baru 7bulan . Nnti pas bersalin bolehla diet balek . πŸ€—

ad satu cara xnak bagi cepat terasa .. sis sound balik diorg .. cenggitew .. thun lpas sy lgi smggu nak bersalin pun kmain naik berat badan mcm dipam pam .. pregnant klau naik berat badan tu biase xleh nk buat apa dh

Selepas bersalin nanti sis breastfeeding kan baby tu exclusively insyaAllah balik berat macam sebelum pregnant.. untuk skrg ni pekakkan telinga je.. nikmati masa pregnant ni, nanti sis rindu nak prgnant lg..

Yg officemate ya pun satu lahh. Body shaming org tgh pregnant. Mana la tak terasa, mcm xde topik lain lahh nak borak πŸ˜…. Mmg gitu laa emosi pregnant tak stabil. Kadang dah sedaya upaya kawal tapi tulahh.

its ok sis.. the whole pregnancy berat sye naik 15 kg.. baby 2.7 kg je.. x tw yg lebih2 tu kt mne.. but after pantang trus dpt berat sblum preggy.. abaikn mlut2 org.. berat naik pun mommy still gojes tw!

Takyah nak layan kan sgt emosi tu. Suami dah bg kata2 semangat pon syukur .. dia pon pandai jaga hati awk abaikan je mulut toxic2 tu . Yg mngadung awk bukan dorang!! Pekak kan telinga je buat dono je

Xpe sis,,in Sha Allah sis nnti lepas bersalin boleh slim balik,,Sye buat pekak je kalau ade org tegur mcm tu,,Sye ckp balik normal la org pregnant berisi,,Sye da naik 20 kg sepanjang pregnant niπŸ˜‚

Takpa sis chubby2 comel je masa pregnant ni 😍 jgn dgr ckp org awk buat tktahu je , sy pun tgh pregnant berat 63kg sekarang ni sebelum ni 52kg bnyk jgk tu naik hehe biasala pregnant kan πŸ₯°