Test kesuburan Dan upt tak pernah double line.. ada tips tak ? Baru nikah, tengah ttc

19 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Takpe. Keep on trying untuk tahun pertama ni. In shaa Allah ada tuu. Tahun pertama ni tahun kita try pelbagai method. Setiap cycle tu kita ubah cara sebab kita taktahu kan cara macam mana yang kena dengan kita. Yang penting, consistent jaga makan, jaga berat badan, ambik supplement basic and setiap cycle tu try some tips. Contoh cycle ni kita berurut, cycle depan kita try pakai lubricant yang sperm friendly, cycle lagi satu try mamariam, next cycle pregnacare pulak. Tahun pertama memang tahu try and error. Experimenting process berlaku dalam tempoh setahun perkahwinan. Then nak masuk first anniversary tu planning nya dah kena berubah. Boleh start survey fertility centre untuk mula buat fertility screening for both husband and wife. In shaa Allah tak lama lagi ada rezeki awak. Buat ikut flow dan timelime yang betul then in shaa Allah your time will come very soon in shaa Allah. Moga Allah kurniakan awak dan suami zuriat soleh dan solehah yang terbaik dari sisi Allah dan terbaik juga disisi awak dan suami sebagai ibubapanya kelak πŸ₯°

Baca lagi

Sama mcm saya period teratur je tp lepas kahwin ashik tunggu bila nk lekat. 2 hari sebelum due period or sehari 2 missed period dah beria check upt then esoknya tetaplah period πŸ˜† Org keliling mmg selalu dah nasihat jgn terlalu berharap kalau tak nanti stress. At first in denial juga anggap tak stress pun & biarlah kita berharap pun. Tp lama2 rasa mcm frust ashik bazir duit beli upt end up negative manjang. Start dari situ tak pedulik dah kalau ada rezeki, ada lah. Have fun relax2 selalu dgn husband. Plan after setahun kalau tak preggy juga baru ikhtiar opk ke check doctor ke. Nohh tak sampai setahun Alhamdulillah pregnant. Tu pun period dah lewat almost 2w baru perasan, upt pun dah pekat likat. Dptlah anniversary sambil ada baby dlm perut time tu πŸ₯° Betul lah kata org2, jgn stress kalau nk pregnant. Nak2 kalau kesihatan kita semua okay

Baca lagi

baru kawin rilek dik.. enjoy dulu moment manis dgn suami.. nk anak x blh berharap & stress.. rilek je.. serah pd Allah & usaha sj.. baru kawin normal hormon kacau.. ingatlah mnjd ibu tidak semudah dibygkan.. bkn dihiasi dgn keindahan sj.. tp bnyk menggunakan air mata & emosi.. slps ada anak jgklah Allah tunjukkan cara kita dan suami urus rmhtangga..sifat..perangai & sbgainya.. kehidupan x kan sama lg spt sblm ada anak..enjoy dulu dgn suami.. no need to rush.. inshaAllah ada nt rezeki anak utk awak..yakinlh dgn Allah.. jaga pemakanan..jaga berat badan..jgn stress..jgn terlalu berharap sgt.. persiapkan diri & mental utk jd ibu.. blh follow ilmu keibu bapaan islamik..

Baca lagi

Pengalaman saya sis , nikah 2021 akhir tahun .. lepas nikah tiap2 bulan kalut duk test upt , lambat sehari je test .. belum lagi waktu period tapi rse tak sedap badan terus test .. kadang sampai menangis sorang2 bile tengok 1 line dlm hati mcm2 perasaan dah dtg .. then masuk bulan 1 2023 saya mmg dah nekad taknak fikir lagi pasal anak .. kalau ada rezeki ada lah , fikir pun jadi stress , saya buang semua upt & opk .. saya cuma allert waktu subur melalui egg white . tapi siapa sangka di saat kite dah redho Allah bagi .. bulan 3 saya pregnant πŸ₯ΉπŸ˜­ jdi nasihat saya jangan terlalu fikir , sebab dia ganggu hormon awak ..

Baca lagi
6mo ago

Lendir kesuburan sis

Test kesuburan akan selalu double line, cuma bezanya opk +ve test line akan terang dari control line atau dua2 line akan terang. Upt akan +ve bila nampak 2 line, even samar2. Baru nikah, orang kata hormon tengah memuncak, jadi belajar kawal stress, terlalu banyak fikir pun boleh ganggu hormon kita. Enjoy dulu, dalam enjoy, belajar jaga pemakanan suami isteri. Untuk dalaman. Buat senaman. Kalau period kita okay, teratur, pasti kita jumpa waktu subur. Rajin2 kan check opk once habis period, check bbt. Catat dalam buku. Sampai jumpa next cycle. Sabar. Setiap penantian pasti Allah akan bagi. Baby dust❀️πŸ₯°

Baca lagi

Baru nikah normal je sis. Hormone akan kacau sikit. Lepas kawin jgn rushing nak ada baby. Kalau ada kata2 negative, bila nak berisi ke apa ke dari family/ saudara mara/ org skliling, ignore je. Tak semua org baru kawin lps sex terus lekat. Have sex tu kena enjoy. Relax and steady je. Rushing and stress pun susah jugak nk lekat nnti sis. Rezeki tak salah alamat. InsyaAllah ada rezeki awak utk timang cahaya mata. Biasany dr akan suggest kalau awak dah TTC 3 tahun and still takde anak, baru jumpa pakar. So, jgn overthinking k

Baca lagi

test kesuburan tu OPK ke? OPK kalau tak double line tu pelik, risau OPK tu tak elok. cuba tukar seller atau brand lain. kalau baru nikah jangan risau UPT belum double line. pasangan yang sihat boleh ambil masa 6 ke 12 bulan untuk pregnant. banyak faktor yang mempengaruhi pregnancy jadi ke tak. stress2 pun boleh buat susah pregnant. enjoy2 je dulu. kalau missed period baru test UPT

Baca lagi
6mo ago

@intanMalek yg ni saya guna elok

Post reply image

x pe,bru lg tu....take time,kawal stress,kawal mental....sbb keadaan bila dh mngndung n ad ank jauh beza dh dr sblom ad.....enjoy honeymoon,try n error for one year journey,persiapkan mental n fizikal...chill2 masa yg ad untk relax2 in sya Allah akn sampai rezeki awk x lama lg..Allah pasti izinkn awk mesti seorg ibu nnti...

Baca lagi

sabar yaa sis, saya mula2 pun mcm awakk jugakk .. tiap bulan try OPK nk tgok hari kesuburan sendiri bila .. then ada baca tip lepas bersama letak bantal bwah punggung, kdang2 mengelujur kaki kt dinding sambil bring hehe .. alhamdulillah 3 bulan lepas nikah terus lekat.. skrang dah nak masuk 34w .. jgn stress2 okayyπŸ₯°

Baca lagi

standard baru nikah hormone kena kacau and terganggu..πŸ˜‚sy mulaΒ² baru kawen pon jenuh check upt negative je..so ambil keputusan sy enjoy je dgn husband...xnk pk sgt nti stress..so relax2 je...sbb sy yakin dgn Allah yakin dgn Ada rezeki xakan kemana...😊