Boleh mommy2 share pencuci muka dan sunscreen yg sesuai pakai untuk pregnancy ?

Pencuci muka dan sunscreen yang sesuai semasa mengandung

23 Balas
Tulis jawapan

Untuk pencuci muka semasa mengandung, adalah penting untuk memilih pencuci muka yang lembut dan tidak mengandungi bahan kimia yang kuat. Pencuci muka yang sesuai adalah yang mengandungi bahan-bahan semulajadi seperti aloe vera, tea tree oil, atau chamomile. Ini akan membantu menjaga kulit daripada iritasi dan kekeringan semasa mengandung. Selain itu, sunscreen juga penting untuk melindungi kulit daripada sinaran UV. Pilihlah sunscreen yang sesuai untuk kulit sensitif dan mengandungi SPF yang mencukupi, iaitu SPF 30 atau lebih tinggi. Elakkan sunscreen yang mengandungi bahan kimia yang keras seperti oxybenzone atau avobenzone, dan pilihlah yang mengandungi zink oksida atau titanium dioksida sebagai bahan utama. Anda boleh mencuba pencuci muka dan sunscreen dari jenama yang menggunakan bahan semulajadi dan sesuai untuk ibu hamil seperti produk dari link berikut: https://invl.io/cll782u Semoga jawapan ini membantu anda dalam memilih pencuci muka dan sunscreen yang sesuai untuk digunakan semasa mengandung. https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

Saya pakai The Body Shop. Ada selected range yang sesuai in pregnancy and breastfeeding. Awak Google senarai bahan kimia yang perlu dielakkan in pregnancy and breastfeeding. Then carilah produk yang sesuai. Kena baca satu2 label ingredients setiap produk. Makan masa tapi puas hati. Atau dalam TAP ni ada Mama's Choice. Suitable for both pregnant lady and breastfeeding mom.

Baca lagi

the originote ok sis... sy pakai dr sblm pregnant lg.... skrg dh nk bersalin... muka pn x de berjerawat apa2 pn... cuma skincare lain sy xpkai... sejak pregnant jd mls nk pakai toner, serum, moisturizer ke apa... cuma sy pakai pencuci muka, moisturizer n sunscreen je klo nk kluar... klo mlm pencuci muka n moisturizer...

Baca lagi

pencuci cosrx good morning gentle cleanser. tak pakai hari2 pun. sunscreen, cari yg physical sunscreen. saya pakai innisfree. tapi dedua cosrx & innesfree dah masuk list boikot sekarang 😅 maybe boleh usha local products. local banyak yg bagus sekarang.

2w ago

tak silap saya lah. cuba double check semula tau.

Fresh cleanser & Mary Kay UV Protector sunscreen. Ramai org cakap my skin glow differently! Maybe sbb mengandung anak lelaki jugak hehehe tapi I mmg tak skip my skin care routine. Sunscreen tak pernah missed!💖

Saya pakai sunscreen dgn cleanser skinmade je buat masa ni . Okay ke mommies ? Siapa tahu huhuuu dh baca ingredients semua mcm okay tpi takut pulak ada yg lgi tahu

Saya pakai pencuci muka brand nature palette (hydranica cleanser), sunscreen brand skinmade (mineral tinted uv sunscreen)

So far sy pakai cetaphil dari zaman sebelum kahwin lg & y-axis serum korea. Tu je rasanya ingredient yg ok utk pregnant.

banyak sis. just google ingredients apa yg patut kena elak. lepas tu boleh la baca ingredients tu dekat belakang

saya punya skincare semua from kayman beauty. local product. and it's safe for pregnant moms and bf moms.

2w ago

i have checked with them. and their staff who was pregnant before, now a bf mom gave feedback. their products are safe.