Makan ubat 4 serangkai asyik muntah

pegi klinik checkup misi kata berat turun , bila habaq makan ubat asyik muntah misi suruh bagitau doktor . bila p jumpak doktor , bagitau benda yang sama . doktor suruh telan jugak ubat tu . macam mana nak buat ? telan ubat tapi muntah lepastu taklalu nak makan dah . haih pening kepala

10 Balas
Tulis jawapan

sama la, saya pregnant kali kedua ni mmg xboleh telah ubat yg bsr2.. nurse nak bg zincofer saya tolak, sbb masa anak 1st saya muntah bila mkn.. dia bg obimin, saya nak muntah juga, saya ambil mlm sblm tdo.. paksa telan & kawal minda..tp dgn pil saya sembelit, xtahan setiap hari sembelit.saya tukar ke maltofer tablet..kali ni boleh terima, tp effect dia, tekak saya xsedap sepanjang hari..rasa payau..terasa kuat iron tu.. mcm rasa besi pon ada..๐Ÿ˜„

Baca lagi

Saya pun dapat 4 serangkai tu. Saya akan makan waktu pagi masa perut kosong dan lepas 2 jam makan ubat tu baru saya akan sarapan. cara saya makan saya akan telan 3 ubat yang lain. lepas tu vitamin C saya akan isap sebab rasa masam masam. Alhamdulillah tak rasa nak muntah.

VIP Member

Ada ahli farmasi bagi tips makan ubat sebelum tidur sebab biasanya bila dah tidur tak muntah. So sepanjang first trimester saya makan ubat sebelum tidur. Bila mual dah surut baru tukar makan ubat waktu siang pulak. Sis boleh cuba.

mcm sy hospital bg ubat cair darah duphaston asid folic g klinik pulak bg ubat tmbh darah , vitamin b12 vitamin lain yg klinik kene mkn pg2 sbb kena tggu 2 jam baru bleh sarapan bercinta sy nk mkn ubat klinik sbb vitamin tu bau busuk sgt

beli maltofer di farmasi sis. saya masa ngandung anak first macam tulah..lgsung tk boleh makan ubat. so saya decide beli maltofer. alhamdulillah boleh telan. sbb dia rasa coklat n boleh kunyah or hisap..

Selalunya kalau tak dpt mkn.. Doc akan tukar ubat tu.. Mcm sya doc tukar ke obimin.. Tp tu la.. Sembelit la pulak.. Now makan Ferrovit..

Maaf tnya ..ubt 4 serangkai tu mcm mna

1y ago

ubat tambah darah wrna koko hitamhitam sikit tu pastu folic asid dgn vit bcomplex dgn vit c . yg vit c tu boleh lagi telan , yg lain tuu mmg takboleh auto muntah

cube minum dgn air sunquick

1y ago

saya cubaaa , terima kasih tipsnyaa

TapFluencer

maaf ubat serangkai apa ya?

1y ago

sama mcm ubat sy lar bercinta kan nk mkn ubat tu, da kene mkn pg sbb kena tggu 2 jam baru bleh mkn sarapan

xleh mintk tukar ubat ke?

1y ago

dah cakap kt doktor tp dia kata paksa jugakk telan hm sedih saya