11 Balas

tak normal sis. lekuk2 tu laa kita kne alert.tmbh pulak ada ciri2 lain yg sis ckp. tidur ada bunyi,mnyusu tercungap. lagi laa msih dalam hari. sgt2 kne risau. direct emergency jgn tunggu. anak sy masa kne virus dulu pon,smua dr sy jumpa smua ckp benda yg sama. pantau prnafasan. tnda2 mcm lekuk2 kt bawah tulang rusuk. kiri kanan rusuk.kadar pernafasan dia. anak sy tengh tidur pon sy kadang bngun perhati corak pernafasan dia. jgn tunggu dah checkup bby nnti. skrg trus pergi emergency ..

Teirma kasih atas komen semua. Alhamdulilah, saya dah pergi klinik. doktor dah check dan baby baik2 sahajaa. lekuk tu sebab muscle baby, bukan sebab gangguan pernafasan. dan baby tercungap tu sbb perlekapan semasa baby minum salah, dan tak sedawakan baby betui2. terima kasih sekali lagi. lps doktor ckp normal, legaaaaa sangat. tapi masih kena pantau. doakan baby saya baik2 sahaja ok..

teruskan pantau. yg paling2 penting percayakan naluri ibu. kalau rasa something wrong pergi emergency. sy kalau anak dlm hari ni tak g klinik. mmg hospital trus. pendapat dr pon berbeza2. kalau g hospital kurang2 sana ada pakar2. truskan pantau..

sebenarnya x normal bg baby yg xde masalah . anak sy mmg ada masalah paru2 lemah and jantung jdnya sampai skang masih ada lekuk tu tp x tenggelam mcm wKtu baru lahir . awak kene allert jika lekuk tu dalam and nafas berbunyi . minum susu tercungap penat . pergi hosp yaaaa!!!

baby sy bru2 ni mcmtu la usia 2 bulan. nafas lekuk n ada bunyi. sy pegi klinik, ambik neb smua tp sbb ada lekuk tu doc refer ke spital. kena tahan wad 4 hari 🥲

x normal. kalau nk tgk tanda2 baby x cukup nafas, salah satu adalah tanda lekuk tu. maksudnye paru2 x berkembang baik. better bw pergi ke hospital segera.

Tak normal sebab doktor pernah pesan waktu baby saya discharge NICU, kalau berlekuk means baby struggling nak bernafas.

Lebih baik pergi ke hospital sis sekiranya nampak abnormalities pada bayi. Biar doktor cek dan pantau.

kalau berlekuk tu tak normal sis.. bahaya.. kena bawak pergi emergency terus..

VIP Member

kalau sya dah bwak pi emergency dah .. biar doc lain tgk samada normal ke x ..

VIP Member

Bwk jumpa doctor sis

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan