pimples

Normal ke bila pregnant banyak jerawat keluar? Taktau nak pakai produk apa dah. Banyak sangat jerawat ? Any tips

17 Balas
Tulis jawapan

That's normal for pregnant mummy dear ,btw avoid to using any products for beauty and health before knowing the ingredients and some side effect because while pregnant is not to good using any products without doctor's permission and stay calm dear . Or u may should ask others about this . Im glad to tell u trying a product without any of parabens in their ingredient because for ur information using beauty product while pregnant having side effects for ur own baby . But i don't said all products but just avoid to paraben product that's all , Happy pregnant journey pretty!!๐Ÿ˜๐Ÿ˜˜

Baca lagi

Sy pun penuh jerawat naik. Sy biar jer. Sblm ni naik seketul 2 masa nak period jer, sapu ubat jerawat. Skrg naik, x sapu ubat jerawat sbb baca kandungan ubat jerawat bahaya pada bayi. So buat xtau jela sbb jerawat pembawakan..

VIP Member

Hormon tu sis.. jaga2 dgn produk2.. ada yg xsesuai ketika mengandung.. Nanti InshaAllah, bertukar trimester akan better, dh bersalin, mesti lg ok ๐Ÿ‘๐Ÿฝ๐Ÿ‘๐Ÿฝ .. Inilah antara pengorbanan sebelum bergelar ibu ๐Ÿ˜˜๐Ÿ˜˜

Saya punya muka pun sama sis. Naik kat dagu, pipi kiri kanan. Saya pakai cleanser simple tu je skrg n routine skin care yg lain memang stop dulu. Mak saya cakap nanti dah masuk trimester kedua its going to be okay. ๐Ÿ˜Š

sama laa dgn saya...teruk gilaa byk sangad jerawat tp tu NORMAL laa...walaupun stop semua jenis produk tetap naik gak...makin menjadi2...nth laa npew...sabar jee laa...pembawakan budak...

Aduh sama lah ngan sy. Sejak preggy ni timbul pulak biji2 kecik kat muka especially kat dahi. Geram je haha.

Sy alhamdullah..sepanjang kehamilan mmg xda naik jerawat.. Age muka sy mmg susah nak naik jerawat...

Normal sis.. pembawakan baby.. lps lahir nanti akn normal blk.. sy pn tgh naik jerawat skg hehehe

Normal...tp sy pula terbalik, masa mngndung clear ja muka..lepas dah beranak naik smua jerawat

Sy pn sma kt muka keluar jerawat halus2 je,sy gna bedak sjuk dgn pncuci muka