6 Balas

Kena tmbah kan berat lagi tu sis, sy dlu makan benda yg manis2.. Kerap Kan makan..xboleh tak makan, biar makanan berat2 pon xpe janji bby sihat n mmbesar... Mcm akak sy dlu cuma makan siang sahaja, malam cma makan oat atau xmkan lngsung.. Dah slamat lahirkan bby masa 39w tp berat bby cma 1.4kg, kena tahan wad bby,... Sy lahirkan bby 38w, berat bby 3kg...minum susu anmum, n kerap kan makan walaupon xlalu.. Cari benda yg awk selera nk makan, tp jangan la makan makanan ringan je.. Harap membantu..

Mcm anak sy..awk try mkn acid folic, minum susu, mkn mknan mcm ikan bilis ke yg ada protien..sy try, alhamdulillah sempat naik sikit, pastu kena keluar sbb emergency czer 32 week, anak 1 kg..ikotkan 900g ++ tp bile sy dpat tau je anak sy kecik, sy minum susu sume.. alhamdulillah tulang anak sy ok sbb sy masa scan tulang dgn tengkorak anak sy nipis doktor ckp, so bykkan susu dan protien.

Minum susu dan kena makan siang malam.mkn makanan yg berprotein,kalau baby terlalu kecik bahaya tu sis.disebabkan saya kuat makan walaupun makan selalu tkhbis (mkn berulang) waktu kandungan saya 27weeks dah 1.8kg sis padahal badan saya kecik je.paling penting kena minum susu utk kuatkan tulang anak ❤️🥰

Klau mcmtu cari yg perisa.mcm aunmum ada perisa coklat kan cuba la try

VIP Member

Saya masa 7 nk msuk 8 baby dh 1.4 kg, masa betul dh 8 bulan baby dh 1.7 kg. Tapi kalau doctor x ckp pape tu maknanye x delh lari sngt berat baby sis. Cuma kena makan lebih sikit, setiap kali lapar makan je. And consume susu everyday

@Piqa kena kerap makan, jngn tahan2 bila lapar. X pe berat sendiri naik asalkn baby sihat. Susu pon kena kerap minum

sy 28week 1.150g.... ank slung dl ja bby mcm x mmbesar 7 bln pon baru 700 gram tp bila over due bby keluar 3.34kg ..hat adk ni x pasti pulk .. lpar mkn ja jgn skip mknn pulkk

Sye mse kandungan 29w baby da 1.4 kg. Doc ckap normal bole naik lagi cpat nnt. Klau 900g maybe kecik skit. Sis banyakkan pengambilan susu and protein ya

Girl, masa 31w tu baru dia nk tunjuk betul2😆 Awk girl ke boy?

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan