Tak Lalu Makan Nasi

Normal ka prgnant x lalu mkan nasi?

29 Balas
Tulis jawapan

Sy 2 bulan lebih x boleh makan nasi. Tekak cuma boleh telan roti bakar dgn kaya je. Ayam pulak 6 bulan x boleh makan. Rase pahit cmna ntah. 6 bulan jugak sy x masuk kfc. Haha. Alahan sy btol2 hilang lepas 4 bulan. Enjoy je sis. Nanti dah bersalin, u akan rindu sume moment waktu preg. Trust me. πŸ˜‡πŸ˜‡

In shaa Allah lama-lama nanti keadaan akan kembali seperti biasa.. Sabar ye puan.. Saya pun alami alahan yang teruk sebelum ni.. Tapi lepastu ok dah.. Sampai kan sekarang ni nurse suruh kurangkan makanan yang karbohidrat macam nasi sebab berat mendadak naik.. πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚

Sayaaaaa.. jgn kata nasi, bau nasi yg wangi tu pun kata busuk. πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ saya sebulan lebih tak sentuh nasi. Yg saya makan cuma sayur dan buah. Sayur pun tak nak yg tumis2. Nak yg sup je. Tak pakai minyak πŸ˜πŸ˜πŸ˜…

2y ago

samala..bau nasi yg baru masak bau dia rasa x best

Sy tiga2 preggy xlalu mkn Nasi..after nk msok 3rd baru bole mkn nasi mcm biasa..skrg preggy no 3 sy mkn bila rasa nk mkn je..Tu pun kuantiti sikit..bole mkn roti wholemeal..gantikn nasi..k 😁

Biasa tu, sis. Nak2 awal trimester 1. Mkn benda lain selain nasi boley. Mee ke.. Bihun ke.. Roti, spaghetti. Bykkan mkn sayuran dan buahan. Sy pun gitu. Awal2 pregnancy slalunya x lalu mkn

Normal sis.. sy pun x lalu mkn ape, mkn roti je lalu..tp betul, susu bole plak telan tgh loya2 tu.. insyaAllah masuk 2nd tri nti hahahaha mcm hantu raya kalo jmpe nasik hahahahha.

Normal .. Tp jgn terlalu ikutkan hati sgt .. Sbb kita dan baby perlukan tenaga . Boleh tukar dgn roti wholemeal . Sapu butter /peanut butter .. Buat sandwich ke .. πŸ˜‰

Normal tu sis.. Sy awal2 pregnant ritu.. Ika.. Ayam.. Nasi tak leh nk telan. Sy just minu. Susu+nestum @ kokocrunch.. Yg pelik nye susu boleh pulak minum..

Skrg 7minggu. Nasik xboleh makan. Skrg boleh makan roti bakar, susu shaklee dgn Multivitamin je.. Huhu.. Roti tu pun makan bersulamkan air

5y ago

Kita sama la... nanti keluar baby shaklee πŸ˜ŠπŸ˜ŠπŸ˜ŠπŸ’š

VIP Member

Normal..tp jgn ikutkan sgt sis. Jgn sampai hb drop. Klo drop effect perkembangan baby tu. Ckp berdsarkn pglmn sy.hehe