Baby sy jrg nk mniarap, umur baru nak masuk 6bulan, dia lagi suka duduk. Ada yg sma ke?

Normal atau patut dibimbangkan

Baby sy jrg nk mniarap, umur baru nak masuk 6bulan, dia lagi suka duduk. Ada yg sma ke?
4 Balas
Tulis jawapan

Absolutely normal😊. Saya assume yang pressure awak tu mesti orang sekeliling kan. For me, masuk telinga kanan, keluar telinga kiri, jangan simpan di hati. 😊 Kalau awak rajin nak explain, awak boleh explain pada mereka. Kalau tidak, ya kan sahaja and move on. Macam saya, saya suka explain dan share the knowledge. Anyways, sentiasa manfaatkan sesi checkup anak dengan bertanyakan apa sahaja pasal perkembangan anak pada doktor. Saya pun first time mom. Now anak dah 1 year ++ masih lagi sediakan senarai soalan untuk tanya pada doktor. Hehe just sharing the tips🌹

Baca lagi

sama lah dgn anak sy.. tapi tu lah ada jugak yg bunyiΒ² ckp kena merangkak dulu sbb nak bagi kuatkan posture badan.. plus anak sy 6 bulan 20 hari pun belum dpt meniarap.. huhu tu yg jdi risau jugak kdgΒ².. lagiΒ² anak buah ad yg umur 7 bulan.. xjauh sgt tarikh lahir nya tapi da meniarap merangkak sana sini.. baby sy ni bru boleh mengiring je.. huhu.. tummy time pun selalu juga buat.. tapi itu lah mcm dy sdiri xnak meniarap haha bnyk nak duduk je..

Baca lagi

Tanya sbb slalu kena pressure bgtau yg baby ptut ikut step dia - mula dgn meniarap, merangkak dan lain2, ni dia mcm xnk ikut step yg sepatutnya. Dia terus nk duduk and berdiri.. Kdg2 sedih org anggap kita x byk membaca

Sama dengan anak saya . Pelan2 skrg dah belajar meniarap dan guling2 . Now bila kita angkat , dia akan melompat2 . Duduk belum stabil lagi . Condong ke depan πŸ˜… .