9 Balas

sy minggu ke 3 jadi mcm tu xsilap. nifas mcm dh nk stop sbb dh sminggu kluar coklat sikit2. tetiba bocor smpai ke seluar. 2/3 pad maternity jgk la full fresh blood. penuh sepenuh2 nya. risau ingatkan tumpah darah ke ape. kelam kabut mkn obimin ntuk tmbah darah balik. tp sy xda la keluar ketul2. mmg dari awal xpernah pon keluar ketul2.. tp ok je kakak sy ckp tu mmg drh nifas tu. lgpon sy masih bertungku time tu..end up okok je xda apa2 yg xelok. nifas sy yg kuning2 tu smpai hari ke 60 jgk la...

Awak, saya bukan nak takutkan tau. Tapi macam experience saya. 14 hari tu saya dh koko darah sikit2 je. Demam tak, sakit pun tak. Time ni dah happy dah. Tiba2 darah merah balik mcm no 1/2 jugak. Tak penuh pad so saya mcm buat relax je. Lagipun saya sembelit. Pastu fikir time tu mungkin sbb gerak banyak. Sekalii... Keluar seketul part of uri. Saya rasa kan better sis snap je gmbo pad, send dkt nurse tnya balik. Nurse tak marah tu tanya je.

Yup. Bnyk possibility. Saya pun luck je benda tu keluar sendiri. Kalau tak sampai kesudah saya taktau ada sisa2 lagi. Takpee.. Semoga mummy baik2 je okay. InshaAllah

Normal tu.. Hari ke berapa dah? Darah nifas yg no 2 tu boleh keluar on off sampai day 60 tau sis.. Sy pun risau juga ni tapi nurse ckp biasa la tu kluar on off asalkan tak banyak mcm gmbr no 1 tu.

saya pun jadi sama macam awk. saya dah hari ke 25 tiba2 keluar darah merah padahal sebelum ni dah macam nak kering. normal je kot rasanya

saya hari ke 27 ni..tulah,hri tu mcm dh nk kering..tiba2 merah balik,terkejut la kitaa😂

sy dulu pun mcm tu. sy tanya nurse,nurse kata normal.

Sy pun mcm tu. ingtkan period ..

normal je sis :)

normal je

normal je

ouh ye..terima kasih yaa❤️

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan