Ingin tahu

Nk tnya 19week klu sakit gigi berlubang boleh cabut x?tak tahan sakit sngt.. Dan klu kerap sakit bnyk mkn ubt than sakit ada effect apaΒ² x kt bby?? Risau jgk.. Sbb pernah dengar klu preggy xboleh cabut gigi#ingintahu #pleasehelp

15 Balas
Tulis jawapan

saya masa tu sakit gigi geraham gigi belakang sekali tu 2 batang , ditambah pula dtg nya penyakit beguk . memang xboleh makan , xboleh telan air + kena puasa + dah x makan seminggu πŸ₯Ήgi klinik kk dia terus tolak sy kat hospital. masa tu saya 27 weeks . memang doktor sarankan cabut . bila dia dah cabut tu baru ok . pastu dia ada masukkan ubat sejenis air dalam jarum , ubat antibiotik keluar semua nanah beguk tu . kalau awk rasa sakit gigi tu boleh menyebabkan sampai awk xmkn , saya sarankan awk gi hospital tanya doktor , takut effect kat baby kalau kite xmkn πŸ₯Ή macam sy haritu dah seminggu xmkn , sekali dah boleh mkn penyakit lain pulak doktor dapat detect πŸ₯Ή protein keluar dlm air kencing . memang sampai sekarang dipaksa tido dalam warded πŸ₯Ή

Baca lagi

2nd tri blh cabut gigi.. sy cabut gigi waktu 34weeks sbb tak tahan sgt sakit.. doktor tak marah tp just ingtkan kalau next time pregnant, nk cabut kna cabut time 2nd tri.. Sy terpaksa cabut jugak sbb tak tahan guling2 sakit gigi.. lepas dh cabut tu ha lega nak mampos

boleh...sy bru cabut gigi ritu week 14... scalling boleh..cabut boleh..sy smpai scalling gigi 2x.. tmpal 2x xjalan...jd sy mls fkir...sy cabut pula sbb dh hbis beratus..2 bulan tahan..

time pregnant dok blk makey ubat smbarangn klw mu pergy doc gigi pun doc xkkn dn xblh sesuka hti nok cabut gigi atas sbb blh effect baby bahaya untk bby dlm kndungn

sye hari tu tridmester pertama . sakit gigi sngt . g cabut . dokter kata kalau sakit sngt boleh cabut . kalau rse biasa , dokter bg ubat je . try g cek

nak tahu jugak soal ni,sy trimester pertama ..sakit gigi sgt..ngilu dlm gigi,tak pe ke mkn ubat tahan sakit kerap sgt?

9mo ago

baik cek gigi sis klu blh tmpal, tampal nt melarat pula

sy mule sakit gg dr 4bln..doc just cuci dan tampal..tp sakit berulang sy masuk 7+ bru doc cabut sbb kandungan dah kuat

Boleh sis. O&G i cakap nak operate/ cabut/ scaling/ tampal boleh masa 2nd trimester.

kalau trimester 2 boleh cabut gigi. tp apaΒ² pun kena jumpa Dr utk pemeriksaan

Saya ni 25w baru nk buat scaling, sbelum masuk 3rd trimester