5 Balas

TapFluencer

Saya bawa dua2. Masa czer kita mmg tak pakai seluar dalam. Lps selesai czer tau2 dah dipakaikan pad hospital slps sedar. Nurse suruh kencing dan minta bawa pad dan seluar dlm, sy bawa yg libresse disposable menstrual panties tu sbb keadaan saya masih pening lalat dan lemah. Nurse papah ke toilet dan teman dlm toilet dan tlg pakaikan panties tu. Masih di wad, Sbb sy czer, jadi darah nifas saya tak banyak, lps makan saya dah bertenaga, jd saya pakai pad biasa dgn seluar dalam biasa.

Depends atas hospital awak bersalin. Ada sstgh hsptl, dorg yg pakaikan kat kita maternity pad tu.. ada yg minta sblm kita bersalin.. kalau dh masuk wad lps bersalin tu terpulang pd kita nak pakai pad biasa mcm overnight pad tu. Better bw je.. sy bw 3 jenis, maternity pad, overnight wing yg biasa pakai masa period tu lps tu beli yg jenis pampers tu standby..

Selamat pakai yg panties pakai buang + maternity pad pureen. lembut x sakit kena tempat jahit. Nk pakai seluar dalam biasa boleh, tp darah mmg banyak sepanjang proses bersalin n susah sikit bila nk basuh pengalaman sy. Atau nk pakai jenis seluar dalam eg kotex pun boleh. Tp bg sy sakit bila kena tempat jahit. Lembut lg maternity pad. Sy jahit banyak.

brsalin normal baik standby pad bersalin punye.sbb byk sy baca pad brsalin ni lembut n tebal,so luka jahit x sakit sgt.pad overnight or pad biasa ni agk nipis and keras sikit,so mgkin x slesa klo berjahit.sluar dlm x kisah yg mcm mne.disposable ni memudahkan je,klo rase mmbazir xpe je sluar dlm biasa,tp prefer cotton punye.

Nk lagi mudah n cepat awak pakai pampers tuhh lagi senang n tak akan bocor klau darah byk , kalau seluar dalam plus pad mcm leceh la skit dgn kita yg lagi sakitnya

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan