18 Balas

Sejak pregnant ni sy tak berminat guna pencuci. Paling2 pun cuci dengan air biasa or air suam je.. pelik padahal time belum pregnant suka jer guna. Mungkin tak suka kali kan.

tadi baru lepas g doc. doc kata tak perlu pakai apa bentuk feminin wash sebab nanti ph balance kat bawah tu lari. saya guna sbb gatal bawah tu tetiba jadi lagi teruk.

kalau takda keperluan rasa tak perlu guna pencuci kot. saya lepas tak guna pencuci and masukkan ubat doc bagi dah okay sikit kat bawah tu.

Sy cuci pkai air sirih dan air biasa je..cbb penah pkai pencuci masa 5bln prwgnant tp kluar keputihan byk..so stop pkai alhamdulillah xgatal dh..

Air sireh tu means campur air dgn daun sireh ke?

Boleh je guna. Sy pakai hari2 sepjg pregnant. Dia ikut badan. Kalau ada yg kata guna pencuci miss v, bukaan lambat bukak. Itu mitos je.

VIP Member

Air suam je cukup.. Air suam tambah daun sirih pun okey.. Lps beranak pun bagus guna air suam cmpr sirih untuk luka cepat baik

Tq bg info. 😊 lpasni saya nk try

Sy pakai jsd . Sama laa sy rasa x bersih kalau xde pencuci. Now i dh 30 weeks. And lap betul2 kering tu jela . Hehe

Owh jgn sampai dalam la ya bila pakai jsd.. jadi dlm brapa minit je insert?

Super Mum

air viasa je pon bole.. lebih brkesan lgi.. xde keluar keputihan.. miss v kita, sihat jE.. proven..

Saya cuci ngam air suam je..itu lebih baik doc ckp...kalau kita google pun ckp benda yg sama😃

Ok sis. Tq ya. Saya pon nak cuba. Hrp selesa lah lpasni

Xperlu n x digalakkan.. cukup skdr cuci dgn air suam n pastikan sentiasa kering shj..

Betul.. Sbb cuci guna pncuci tu kg bykkn kputihn..

Ambik air suam and letak garam sikit ..dekat Kk bagitahu cara ni..memang bagus

Utk cuci kan la sis..matikan kuman dan hilangkan gatal...klu luka garu jangan guna garam nanti pedih..

Soalan popular