โœ•

28 Balas

sy suka ke Kiri, skrg baby pun suka berat ke Kiri then himpit usus sy ..sakit gila2 ๐Ÿ˜ญ p hospital scan semua xde msalah last2 discharge je sbb doc kata mybe sembelit .. smlm la mgurut dgn bidan baru ok balik mmg mak bidan kata dia mghimpit usus sy, baby Lak mkin besar so menekan kt bhgian bwh perut belah kiri dekat dgn pgkal peha...so skrg tdo bnyk ke kanan pulak laa sbb baby boleh kembali ke tempat asal tu ...adoii pregnant kali ke 2 ni...bru 17week...dlu abg sulung dia rilex jeee xdak Hal sgt nk ke kanan ke Kiri ๐Ÿคฃ

VIP Member

kanan or kiri pn bleh.. kiri tu saranan pakar.. ikut selesa kiter . nt.. klu dh masuk 7buln keatas . tdur mngiring pn dh xboleh.. apetah lagi terlntang.. mse sye preggy ank sulung.. smpai 7buln je tdur ngiring.. masuk 7buln lebih.. dh tdur dlm keadaan mnyandar.. hmpir dduk.. sbb dh xboleh nk mngiring . hnya tdur dduk yg selesa.. nt.. dh msuk 9buln.. mse bby dh trun kebwah.. bru lh.. selesa semula utk tdur mngiring.. tu dri pngalaman saya lh.. leb orng leb rsenye

Selesa bila ngiring ke kanan. tp bila ngiring ke kanan, Baby jadi sangat2 aktif.. happy kemain agak nye ada ruang. tp, bila ngiring ke kiri. dia diam je. mayb Tk selesa.. tp dulu. masa ngandung abang nye.. lebih banyak ngiring ke kanan.. sekarang da 34w. Baby melintang. bila keadaan Baby Gini, lebih selesa tido terlentang..

sebenarnya x kisah miring ke mana pun ikut keselesaan ibu asalkan x menelentang yer seperti yg kita tahu x elok sbb baby akan menekan salur darah & boleh mengganggu bekalan oksigen pada baby & membeban kan serta menyebabkan sakit tulang belakang.

ntah lah klau sy ikut keselesaan sndri kot,sb msa ank slung dlu suka tido ngiring kiri... bila hamil ank kedua msa awal2 byk tido melentang klau ngiring kri kanan rsa sesak nafas,tp bila prut dh msuk 7bulan xblh dh tido melentang kena byk ngiring plk... skrg sy dh msuk 38w2d dh menunggu hri nk bersalin ja...

mcm mn ye klu sedar dri tido tetiba tidur melentang dah ๐Ÿ˜….. sbb sy sblm tido tu mmg mengiring ja tpi lepas sedar tetiba terlentang pula dah ๐Ÿ˜Œ

saya masa mengandung hari tu mula mula tidur mengiring ke kiri ja sebab baca artikel juga cakap tidur yang baik mengiring ke kiri. tapi tu la lama lama lenguh pula asyik mengiring ke kiri ja. kadang rasa dada tertekan. lastly saya tidur ja ikut keselesaan kecuali tak melentang & meniarap la.

sis, tido mengiring ke kiri klu sis selalu pedih ulu hati n tinggikn kpala, bahu n separuh badan klu sakit pinggang.. susah nk tdo wktu pregnant ni.. keep on cari position yg ok setiap kali tdo, cuma jgn tdo telentang atau meniarap je hehehe

Ikut mana selesa. Sy kalau nk tidur tu pusing kiri kanan berapa kali utk dpt posisi yang sesuai ๐Ÿ˜‚ rasa mcm baru je dpt tidur eh tuptup dah subuh ๐ŸŒ๐ŸŒ sungguh tkpuas ya tidur masa mengandung.. xsbaarr nk tggu baby kluar

Mana yg selesa. Saya ms pregnant mengiring sebelah kanan sbb bila mengiring sblh kiri mcm tertarik2 rasa. Hujung2 tri tu saya mengiring kiri. Sbb sebelah kanan tu saluran darah. Nurse dan doc suh mengiring sebelah kanan.

Mengiring ke kanan. Ikut sunnah Nabi Muhammad s.aw. Tak elok mengiring ke kiri sbb jantung sblh kiri dlm dada betul tak? Bila bernafas agak sukar kan? Setahu sy org kafir yg kata mengiring ke kiri bagus.

Bukan masalah kafir x kafir sis, ke kanan sunnah Nabi, ke kiri d syorkan tuk elak gas perut naik ke ulu hati(ni explanation simple senang faham) ibu mngandung cenderung ada gas berlebihan d perut jd mnyebabkan pedih ulu hati.. terpulang pada ibu ke kiri atau ke kanan asal jgn telentang suda..n ikut la keselesaan, klu rasa perut xda pedih ulu hati ke kanan la .. sbb explanation ke kanan tu tekanan ke jantung x brapa berat compare dgn ke kiri.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan