โœ•

30 Balas

sy mmg xde rasa lngsung sy ngndung.. ๐Ÿ˜… sbbnye period mmg x nrmal. 3/4bln skli bru dtg. so mmg x sngka lngsung. lg pun muntah ke pening ke smua takde. mcm biase je. cuma ttbe jd smblit truk ๐Ÿ˜† then g klinik swsta nk amik ubt smblit. then doc tnye ' u prgnnt ke ' . sy pun. nth la doc. x rse pape pun. then trus buat prgnnt tst dkt klinik tu. eh double line ๐Ÿ˜† scan trus dkt situ. eh dh 4m ๐Ÿ˜† allhu..x sngkaa. sblum ni pk mgkin sy akn pyh ngndung sbb priod x nrmal. tp alhmdllh. rzki awl. ank frst. now dh 6m. ๐Ÿฅฐ

Saya takde ape ape tanda pregnant kecuali lewat period je. Alahan pun takde langsung.๐Ÿ˜… Sebelum tu, tiap bulan memang saya buat je test upt since period jenis irregular, lagipun aunty husb nurse wad bersalin, dia kata test je, sebab takut tak perasan pregnant. Then, sampai satu masa saya cakap takpayah lah test upt, mesti negative.lepastu, saya kerap mimpi mengandung & bersalin, ade kat wad bersalin lah, mimpi husb pegang baby lah & husb pun ade mimpi dukung baby. bangun tu check upt positive. alhamdulillah, now dah 35w4d.๐Ÿ˜Š

VIP Member

Mse mmula breast sy sakit perut cramp, cramp on off pastu buat upt +ve, tp ggur pastu few month lpas tu sy alami bnda y sama lgi, tp lebih extrme, msuk bilik air je muntah, xboleh bau ikan, mse tu dah rse mcm prggy ni tp blum date period lg buat upt pun mcm -ve tp sy tau sy prggy sbb upt tu samar sgt,2kali buat dua2 xnmpk sbb blum due period๐Ÿ˜‚ lpas 5hr due period xdtg sy cek upt lg naik 2line mase 1st raya haritu,, bru 5w mse tu skrg dah 25w๐Ÿฅฐmoge kandungan sihat2 shj smpi bersalin,ttc 4y period xteratur, obes

Saya kalo stiap kali pregnant akan bg hint bengkak kaki kat buku lali kalo dah tau bengkak tu mmg timbul syak ni mesti lekat, alhamdulillah. tapi bengkak kaki tu mmg lain rs tapi skjp je bengkak kaki tu bengkak tu timbul smpai saya pregnant 2bln je pastu hilang. Now alhamdulillah 5 bulan ๐Ÿฅฐ sebab saya jenis kalo nak period mcm org pregnant muntah2, apa semua so xleh agak pregnant . tapi tulah tiap kali pregnant mesti hint kaki bengkak dah dpt syak ni mst sangkut . ๐Ÿ˜…

yaa . saya ada firasat tu .test urine kat dr bulan 2 dan 3 tak positif .last2 saya buat tak tahu jala . sbb dr sndri yg cakap kan . bulan posa baru ni alah . mual +muntah2 smpai tak boleh puasa langsung . tak fikir pregannt sbb suami dah tak balik(pjj) . last balik bulan 2 . tak.mungkin pregnant sbb dah test urine . lps raya 29/5 rasa perut mgeras . p scan 30/5 pregnant 16w . kdg2 tu firasat kita btul . โ˜บ๏ธmaaf ya crita pnjng sgt ๐Ÿคฃ

sy tak rasa apa'' pun.. tapi setiap kali sy baring membelakang sy rasa dalam perut sy mcm ada sebji bola.. Dan waktu sy nak mnum jamu tapi jamu tu tidak di galakkan utk ibu hamil jadi sblom sy minum sy ada beli pregnancy test Dan hasil nya ada, dua line di stu k'asokkan hari nya sy terus pergi kelinik utk mnta kepastian.. kalau betul sy pregnant Dan alhamdulliah sy sah pregnant 4minggu gembira nya waktu sy Dan suami

Kalau sy skit dkt putg b. Dada je... Sbb biase bace pglaman org ckp simptm2 org mgndg kn dlm sbln lbh jgk rse xslse.. Cek2 - lg.. Pastu tgk pert mcm pelik sgt bnctnya wlpn jns bnct dh tp nmpk lah lain... Pstu sy tgu mr uzur jelah.. Hri tme tu xmr dh tu trs g test wpln xsmpai shri lg.. Tgk2 double line... Alhamdulillah bln bln3. 2020 khwin bln 6 dh sah mgndg.. Skrg dh 21w..

x da rs apa2...siap bleh bercuti drive dari kel-kl...x prasan period lewat...pstu trasa nk check pn sbb nama time tu naik utk hntr staf covid team sbb x ckup org...ktua ckp..kalau pregnant x leh...balik tu tros beli check urine...Alhamdulillah...positive...ms tu usia kandungan 1 bulan lbih dah...skang 8 bulan...bulan 11 due ...smoga dipermudahkan smuanya...

sya selalu muntah... tapak kaki jadi warna merah sgt2 berbeza dari sebelum pregnant... selalu pening2... ingatkan nak period waktu tu.. tapi.. kawan2 yang dah ada pengalaman cakap saya pregnant.. jadi.. terus test... and Alhamdulillah.. betul pregnant... waktu tu baru pregnant 6minggu.. sekarang dah 5bulan..

saya pulak period sellu on time..lps tu period lewat tp tkot nk check sb ad sjrah ggur sblom ni.. lps tu husband kta dia pun rsa sy pregnant sb sblom ni sy pregnant husband stu hri tu akn sntiasa lapar sgtยฒ pdahal dh byk kli mkn tu yg dia confident sy pregnant sb kandungan sblom ni pun gitu๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan