23 Balas

Buat jugakk.. Since preggy no 3, hri2 nk mop uma, nk lap smue.. kaki rase melekit la ape laa.. Suami sy ckp xde pun rase melekit, bkilat jek lntai, tp pmbawakan agak nye. Suami smpai rsau, dia yg tlg mop mlm2.. Hahahaa..

VIP Member

Mula2 mengandung alahan teruk, bau sabun tak boleh, bau tumis bwg tak boleh. Mmg tak masuk dapur. Melepet je kat katil. Lg2 usia pun tk muda sgt. Compared dgn anak pertama mmg jauh berbeza tenaga & kudrat tu.

Kalau larat saya buat. Kalau tak sy akan bgtau husb mintak dia buatkan. Saya tolong apa yg patut. Masak pun sama. Saya cepat pening, dia sibuk menumis ke apa saya duduk la bagi arahan apa yg patut 😅

VIP Member

Saya awal2 pregnant anak prtama sy membersih rumah sekali seminggu, sapu, mop dan lap semua habuk, cuci kain, lagipun duduk sorang d rumah, suami time tu kat KL. Yg pnting bykkan rehat jg.

Sy dduk d rmh mak sndri. Jdi krja tu xbrpa byk buat sgt. Msuk third trimester br dduk d rmh mertua .. brbeza ..sbb awl kndgn sy xblh buat krja rmh jdi kena stay d rmh mak.

Sekarang 8w i buat kerja rumah i.. lagi kena jaga ank lagi yg pertama 4 thn yg kedua 2 tahun masak cuci kain kemas rmh bannyak kena buat kerja i buat je....

Sy bru 7w, tpi buat kje mcm biase..cume kalau penat rase xnk buat sy biarkan aje..

sy dr 8weeks smpy la now 33 weeks 4 hri.stil buat kerja...penat tuhan ja tahu.

Mula2 ngandung melepet.. Mmg xmasuk dapur langsung.. Bile dah 4bulan, bru leh

Sy xbuat.. suami faham n x memaksaaa

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan