Pregnancy etopic buang 1tube

Hi nak tanya , kemarin scan after 2w repeat scan,disahkan etopic dan sdh czer buang 1tube.. ada ka peluang hamil tu ada atau tkut berulang lagi .. ada tak sma kes macam sy pregnancy etopic .. tq #sgt down

10 Balas
Tulis jawapan

Takziah sis. Boleh pregnant macam biasa kalau tak ada masalah lain, jangan risau. Saya pernah kena ectopic & alhamdulillah pregnant semula selepas 6 months. Peratus untuk kena ectopic lebih tinggi kalau dah pernah kena. Jadi, lepasni kalau lewat datang period, terus buat upt. Kalau upt positive, check beta hcg walaupun takda bleeding/sakit. Sebab kalau scan terlalu awal, memang tak nampak. Tak perlu tunggu 2 minggu untuk tunggu scan. Beta hcg boleh identify whether kandungan kita sihat ke tak. Ectopic kalau detect awal, risiko dapat dikurangkan, lebih2 lagi kita yang dah tinggal 1 tube ni. Untuk tips pregnant pula, saya tak ada apa2 tips. Saya tak consume any vitamin kecuali folic acid. Cuma doctor advise untuk gap 3 bulan. Then makan makanan yang sihat, in shaa Allah peluang untuk pregnant masih tinggi. Take care :)

Baca lagi
2y ago

Tq sis .. inshaallah sy pregnant balik sy buat apa sis saranan pd sy .. tq ya

in sha Allah, masih ada satu lagi. In sha Allah blh conceive. Utk kuatkan dalaman saya suggest https://instagram.com/kaksitibidan?igshid=YmMyMTA2M2Y= Yes utk conceive semula awk kena rehat dulu, bagi peluang dkt badan utk sesi penyembuhan. Produk yg saya suggest boleh bantu sepanjang awk rest. Sebab kena consumed at least 3 bulan. Klu apa2 nk tanya, awk PM je org tu. Sbb saya dulu pun ada je masalah wanita. X dpt nk conceive sbb period x regular dan selalu kena senggugut. Cume saya xde pengalaman mcm awk. Saya doakan awk akan dpt conceive sejurus selesai awk berehat dri sesi pemulihan. Saya doakan juga this time, janin akan berada di tempatnya yg betul. AminnnπŸ€—πŸ€—

Baca lagi
2y ago

Tq sis ❀️

VIP Member

Hai , sama mcm sya ectopic tahun lepas .. setahun menanti utk berisi balik skrng alhamdulillah dah 13w .. sya consume folid acid trus .. tpi mmg time pregnant dorg akan slalu refer pakar sbb nak berjaga2 dri awal sbb tu kalau tau dah positif trus buka buku pink .. sbb dah ada sejarah ectopic

3mo ago

sis bukak buku pink week keberpe sy pon ex etopic skrg tgh prengt bru 4week 5hari mcm tu

boleh pregnant lagi. tpi kena tgu 6m atleast utk plan next pregnancy. kes ectopic boleh berulang balik, bila tau je pregnant balik nnti kena terus pg kk, ckp ade history ectopic. so dorg akan pantau lebih nnti. tpi ramai je yg berjaya pregnant mcm biasa after ectopic.

2y ago

Tq sis kata2 bagi semangat

selagi ada rahim selagi tu boleh pregnant. ada tiub sebelah saja pun still boleh pregnant,takdak tiub dua2 pun boleh pregnant tapi guna kaedah Ivf la.. . note : tak perlu any supplement or jamu pun.. just jaga pemakanan sihat spt disarankan kkm

2y ago

Tq sis 😌

boleh je hamil lgi..sye pon seblh tiub buang..mengdg luar rahim...selng je 4bulan mengdg lgi..tpi tak menjdi ..and akhr thn 2021 alhamdulilah mengdg lgi no skng dah 33minggu..inysallah ada rezki..klo tau mengdg cept2 pergi scan tkt terjd lgi

2y ago

Tq sis❀️

Boleh hamil lagi sis. Contoh artis yg ada sejarah ectopic pregnancy is sariyanti. Dah 3 anak dia. Jgn putus asa k. Btw boleh tau tak awak ada symptom apa2 tak masa pregnant sebelum awak disahkan ectopic?

2y ago

Amin tq sis

InshaAllah boleh sis saya 2 tahun kosong lepas etopik tu alhamdulillah tahun 2020 ada isi dan 2022 anak kedua banyak doa tu sis

2y ago

πŸ‘

Jangan risau sis, kakak sepupu sy pernah alami mcm tu, dia dapat juga mengandung semula terus dapat kembar.

2y ago

Wah yaka best nya.. tq sis bg kata2 smgat pd sy❀️

insyallah bole prgnant lg

2y ago

Aminnn tq sis❀️