tambah darah

hi nak tanya ade tak cara lain macam mana nak tambah darah? 26w5d hb asyik drop jeπŸ˜” makan zincofer, stop caffeine.hari hari makan kerang bayam jambu.tapi still drop. sy ade terbaca maltofer lgi better dari zincofer.betul ke? atau ade tk suggestion lain? #firstmom #firstbaby

13 Balas
Tulis jawapan

Saya sepanjang pregnant memang ada masalah anemia sewaktu mengandung. Dari anak 1st sampai yang 2nd tengah pregnant ni. Walaupun tukar lah segala ubat pun. Hb tetap low. Apa orang suruh buat semua saya buat. Tapi tetap sama je. Sampai doctor naikkan dose maltofer saya 3 biji. Still sama. Buat ujiah darah, doctor kata darah okay je. Iron dalam darah pun cukup je. Cuma bila mengandung ni je dia jadi cair. Nasihat saya, sis jangan terlalu fikir okay. Enjoy je. Kalau sis asyik fikir, bertambah stress nanti. Masa 1st pregnancy saya macam sis lah. Terlalu fikir sampai stress dibuatnya. Masuk yang 2nd ni saya layankan je.

Baca lagi
1y ago

thankyou ya semuaπŸ₯° in sha Allah semoga urusan kita semua dipermudahkan 🀲🏻

sis sama dgn saya , due kita pon sama .. saya pon makan bayan , kerang semua , sama jgk .. pastu saya tak mkn ubat kk bgi , saya makan maltofer . Pastu kalah sis mmpu bole beli jus mamariam inshaAllah hb akn okay je.. saya awal2 minum jus sbb alahan teruk , smpai 4 bln , tu saya minum jus mamariam sahaja takde mkn sayur ke ape . ubat kk pon saya tkleh nak mkn , bby da besar sikit saya makan ubat maltofer je .. sis tryla jus mamariam tu inshaAllah bole bantu kita bgi badan rase segar and tambah hb . Saya dari anak first mmg makan maltofer gn minum jus ni je ..

Baca lagi
1y ago

ohh yeke? hb naik okay lah lepas makan maltofer?

Saya tiap kali pregnant Hb akan rendah.. makan la ubat apa pun.. cuma pregnant yg ketiga ni, makan zincofer time nak tidur, makan bersama air sunquick kosong... then tidur.. makan pagi pun, minum sunquick kosong..sepanjang makan ubat tu sya puasa teh,milo,nescafe,kopi... susu minum petang, buah sya cuma ambil jambu batu atau oren sunquick... if ada hari nk cheat day, hari tersebut saya x makan ubat... Alhamdulillah.. Hb dari 9, naik 11.. ok la dari x naik langsung sbb sya memang jenis Hb susah nk naik..

Baca lagi
1y ago

tulah.air caffeine memang tk ambik dah, bayam kerang mmg selalu makan, harapnya next checkup dh okay

sye haritu hb drop 10.4 .. lepas pada tu amalkan jambu batu setiap hari wajib mkn, pastu mkn buah delima sebiji. then makan kerang dlm stgh kilo mcm tu. alhamdulillah naik 11.1 .. kena kekalkan makan buah jambu setiap hari.. dan buah delima.. tu je yg sy amalkan.. kerang biasa mkn seminggu 2kali mcm tu je..

Baca lagi

saya makan iberet alhamdulillah membantu naikkan hb walaupun tak banyak. btw pemakanan kena pantau contohnya selangkan makan/minum yg dairy (keju,susu) dgn mknn yg tinggi zat besi, sbb dairy boleh menyekat penyerapan zat besi

saya sarankan awak makan kurma dan minum susu everyday setiap hari , kurma tu jangan selalu sebab manis , jambu pun ok jugak , andd jangan lupa mintak nurse ubat tambah darah zincofer alhamdulillah saya dari 8.0 naik 12.9

1y ago

ohh, kurma ye? baik sis. thankyou ya.boleh cuba

VIP Member

Saya dulu pun ada masalah ni plus saya mmg anemia dari before pregnant lagi. Makan je zinfocer mcm biasa plus pastikan makanan tinggi iron ambik selalu tanpa skip. Jangan terlalu fikir sangat. Just stay positive.

1y ago

tulah, first baby rasa macam macam. takut pon ada

saya mkn iberet dgn air oren naik hb Sya.. zincofer saya tak masuk..muntah balik.

1y ago

iberet dr awal kandungan ke da bole mkn. atau kne tunggu berapa bulan

Cuba makan zincofer dengan air oren sunkist. Saya hb dari 11 naik 13.

1y ago

saya memang makan zincofer dengan air oren tkde gula. dari awal pregnant tapi masih low. masa booking 13 skrg dh 26w turun 10.5

sy doc bg iberet zincofer xblh mkn sbb asyik muntah ja