18 Balas

Sy overweight tapi tk sgkut gdm Buka buku berat 62kg 7weeks Skrg 8bulan berat 72kg 😂🤣 Kawal mkn malam je. Xmkn berat mcm nasi ckup cicah biskut dan air panas atau sy buat oat.. masa 7weeks kna minum air gula And 28week minum lg sekali air gula Masa anak first berat buka buku 54kg ckup sarat 62kg Lepas bersalin turun 54 semula tapi sbb sedap sgt makan berat naik jadi 62 😆😝 So anak kedua bermula lah berat 62kg Harap lepas bersalin dpt la 54kg semula. Harap harap menjadi kenyataan 😜 So far sepanjang kehamilan ok je.. berat tu bukan every month naik sekilo ada kdg2 naik 500g je. Tapi kdg2 naik smpai 2kg sebulan 😂😆 Tumit selalu skit bila byk berjalan & cpt skit pgg and mengah bila buat kerja..

first pregnant saya berat masa booking 89kg dan lepas bersalin 110kg syukurlah takda apa2 masalah , second pun 89kg dan terbaru masa 25w berat saya awal2 mencecah 100kg hehe sampai kena bising dengan misi dorang risau saya kena gdm je .. sekarang 28w taktaulah berapa kg da naik , saya dah 2x minum air gula taktau result kedua ni macam mana .. dah buat exercise pun tak jalan2 juga puan berat saya tetap naik hahaha , dah ikut saranan doc pemakan amal makan suku2 separuh pun berat still naik juga taktau dah cara apa nak buat sampai misi dia cakap lepas ni awak kena kaw2 lah turunkan berat 😂 ..

sya overweight...1st preggy dlu berat dlm 80-90 mcmtu...wktu preggy memang berat badan mnurun dlm 5-10kg...dh bsalin btambah lgi berat bdan..yg second preggy pun mcmtu...mula² btimbang wktu bru dftr 120...umur kndung 6bulan preggy ke 2nd dlu turun 10kg..dh bsalin ke dua...btambah pula...ni sya pregg ke 3rd...nak masuk 31weeks dh...mula² dftr 135...smpai masuk 24weeks berat turun smpai 131kg...masuk 28weeks smpai 29weeks naik pulak sis smpai 138...baru hari tu cek up lgi..ada turun 3gram ja...😅😅

mula² sja..pastu tk juga..mungkin tngok berat badan sya mnurun kot masa mngandung😅😅..

berat 8w 74kg,berat 37w seblum bersalin 87kg,sy ada gdm n hpt,berat sy tak naik smpi minggu ke 29,start minggu 29 berat naik melambung smpi baby lahir czer dgn berat 3.3kg,dalam scan last anggaran berat 3.8kg dah,sy cadangkn klu dah overweight mcm sy kena jaga mkn,tak betul sbnrny time preggy la nk bedal mkn semua n layan craving,pengalaman sendiri start ada gdm+hpt tiap 2 minggu kena dtg antenatal ke klinik,pantang hari ke 19 dah turun ke 76kg,lg 3kg nk smpi berat sblum preggy,

Sy overweight jg. Mula pregnant buka buku pink 10w berat 67kg lpas tu turun ke 62kg sbb morning sickness. Skrg da 31w, berat 67kg ja. Xsangkut gdm. Tp doktor suru usaha naikkan berat badan. Sy scan baby setiap bulan kat klinik swasta, doktor ckp semua ok walaupun berat bdn tak naik badan. Tp kena cuba naikkan jg, kalau tak, kena jumpa dietitian

Sy pon overweight. Sy makan je, sebab ada gastrikk, tengah pregnt ada gastrik. Tak makankan sakit perut pulak, dah mkn kan terus mkn byk. Awal pregnt berat 63/64 kg last sebelum bersalin 94 kg. Huhuhu, bersalin time 38w dlm 3/4 hari mcm tu. Ni tengah pregnant ank ke 2, berat 76kg huhu. Berdebar nk bukak buku pinkk. Sbb berat bdn sntiasa naikk.

saya overweight berat sebelum bersalin 78kg, berat terakhir 99kg. lepas bersalin dan pantang turun ke 71kg syarat nya sis masa pantang jaga makan betul2 sebb dlm pantang senang turun berat badan.masa preggy sy kuat makan bby pun kuar 3.75kg . kesihatan sepanjang preggy alhamdullilah okey, minum 2 kli air gula pun semua normal tkde gdm.

saya masa buka buku dulu berat 61.9, memang overweight sebab tinggi 155cm je. tapi masa ngandung memang jaga makan, walaupun ada sekali tu makan macam hantu naik berat 3 kilo dalam 2 minggu. terus kena daily bp 1 minggu. terus takut nak makan macam hantu. bersalin 38,3 hari. berat masa tu 70.6kg. Alhamdulillah syukur mudah

sblm pregnant 75. buka buku pink 9w 84. now 30w 93. checkup ok je semua. gdm on diet je. lain2 xde problem. semua ok. hb mcm rollercoster kejap naik kejap turun tu biasa. kaki tgn bengkak xde lagi so far. xpernah lagi warded sepanjang pregnancy. emotion health good. berat naik sebulan 1kg. plg tinggi 1.6kg.

Before pregnant 44kg . Last pregnant timbang 69.5kg. 3 kali repeat air gula. Nasihat, jangan makan ikut nafsu. Makan nasi sehari sekali je. Jangan makan nasi pastu makan mee. Habis

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan