8 Balas

VIP Member

Maaf mommy.. Nak tanya semasa consume pill perancang tu rasa2 ada tak hari yang mommy terlupa utk makan pill? Sebab pill perancang ni antara pyebab mengandung yang cepat bila TERLUPA di makan. Even mommy termiss 1 hari. Ini berdasarkan pengalaman ibu2 yang pernah saya jumpa. Senang cerita, asal termiss je 1 hari makan pil perancang ni InshaAllah dengan izin Allah akan mengandung. But its ok mommy. Rezeki. Dah besar dah malaikat kecil di rahim mommy. Yang ke2 kan. Semoga dimudahkan perjalanan mengandung kali ke2.. Semoga sentiasa kuat menjaga anak pertama dan kesihtan sendiri jangan dilupa. Take care❤️

miss makan pill kira tak valid dah utk bulan tu. so kondom ke buang luar takkan jalan. next time kena lebih alert. kalau jenis lupa2 makan pil ni, cucuk depo/pakai iucd je senang.

bergantung pd pengambilan tu on time ke x, ade ponteng sehari ke x,lewat mkn ke dr timing biasa? mcm nurse sy nasihatkan kalau terlupa mkn, pil perancang perlu di ambil sama mcm mula2 kita nk mkn dulu, xblh bersama dlm mse smggu, sbb pil tu nak proses dlm bdn kita amk masa, mkn xblh lewat lbih dr 3jam, incase hari2 mkn 8pm ade hr plg lewat pon mkn pukul 11pm, kalau lewat dr tu mmg x bkesan pil tu...tambah pulak da bersama, sbb sperma aktif dalam bdn selama 5 hari ya... so lain kali kalau terlupa mkn, kena gap kan jarak bersama seminggu...

apa2 perancang yg kita ambil bukan nya 100% selamat. kita masih boleh pregnant. kalau ambik perancang kita mmg kena buat double tripple protection. mean bukan bergantung dgn perancang je. awak mcm sy. susu drop teruk then check upt naik double line. hee. 1st baby dah masok 2tahun++ fan 2nd baby sekarang 5m. sy dah bersalin bulan 1 haritu

Maaf nk tanya jd pil perancang ni elok ke tidak untuk kita? Even bersama jauh dr waktu subur, dah elakkan semua benda selagi boleh tp pregnant jgk mcm mana? Doc mrh saya pregnant sbb sblum ni ada history miscarriage🥹

Awak, kes awak sama macam saya😂Saya makan pil perancang, tahu ii susu kering, test upt dah positive . sekarang ni dah 10weeks huhuh

VIP Member

stakat nih sya amik perancang Yasmin, berjaya merancang 3 tahun lebih. walaupun kdg2 sya mudah lupa jugak kdg2 sampai terskip sehari 2.

wahhh maaf nak tanya sis. aktif juga kah bersama dan mcm mana cara sis rancang walau makan pil perancang dah. tq

sama. sy perasan bdn penat lain mcm, period lama xdtg. tup2 double line. anak baru msuk 1y, czer. taktahu nk kata mcm mana

Sy belum pegi klinik lg, mmg tgh risau juga. next week baru sy g klinik dan mtk pendapat.

Mcm nie sy pun kena check la, risau pula x period2 nie.. Mkn pill perancang tapi blm ada lagi termiss

hahaha.. sme dgn sy dh mkn pill prncg...suami pkai kndon.. scan2 bby 15week dh... pening mikir nye...

ouh..ank sulong sy dg 2y.. hahahahhah..tp isau sb czer

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan