βœ•

6 Balas

try duphalac, beli kat farmasi . minum 2x sehari or bila rasa nak berak or rasa dh lama sangat tak berak. sesuai utk mengandung, waktu bersalin n lepas bersalin. najis lembut. takyah teran kuat . elak dari buasir. saya makan iberet. mmg memulas2 je perut. tp tak nak keluar . kalau keluar, najis memang hitam, serupa taik kambing. ada sekali tu paksa juga, teran. buasir terus. Alhamdulillah banyakkan membaca, try n error, sesuai dgn badan utk kes membuang ni . boleh cuba, kalau tak oke, minta cadangan farmasi. ada 2,3 ubat yg sesuai . tapi pd saya, duphalac ok. tak memulas sgt perut .

Saya pun sebelum ni kerap sembelit. Tapi saya banyak makan buah oren & anggur , alhamdulillah so far membuang okay je . Plus minum banyak air.

Kalau saya buah naga mkn dgn buah oren paling berkesan. Makan kuantiti bnyak sikit, mcm sebiji buah naga, 2 biji buah oren😊

Makan buah buahan , makan sayur minum air masak banyak 😊 . Saya amalkan tu jee , walaupun takleh masuk πŸ˜‚

try mnum sunquick tanpa gula.. mnum time pagi lps bgun tido.. ataupn mlm sblm tdo.. sy serasi mcm tu..

Minum air masak lebih itu pun salah satu kurangkan sembelit bnyak makan sayur hijau juga buah2 itu je

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan