46 Balas

Sejak anak pertama dulu beli pampers nb 1 pek je. Sbb tak pasti baby lahir siap2 besar atau lepas baby lahir nanti cepat membesar. Skrg mengandung anak kedua, beli saiz S sbb kt kampung susah dpt pampers NB. Beli 1 pek juga sbb pampers saiz kecil ni selalunya kejap je. Ada baby yg cpt membesar nanti dah tak muat. Dah baby lahir nanti, kalau stok dah surut, beli lgi 1 pek. Tunggu dah tukar saiz besar sikit baru berani beli 2 pek ke atas.

VIP Member

Saya ni sejenis yg suka beli pampers dalam 1ctn trus sbb nak jimat. Seingat saya, saya guna dlm 3pack Mamypoko extra dry size newborn tu, lepas tu baru tuka size S. Baby lahir 3.34kg masa tu dan kerap kena tuka pampers. Alhamdulillah, pampers mmg muat je dan boleh abeskan 3pack tu. 1pack tu saya hadiahkan pada adik sbb baby dia lahir 2minggu lepas baby saya. So, xda membazir pampers. Hehe

Boleh. Nnti tngok pattern perkembgn dia. Seingat sy, anak sy bukn jenis naik berat mendadak sgt. Lagipun nappy dia ada range berat kan.. So masoh boleh agak2. Btw klu anak xda mslh ruam ke apa sy biasa beli yg plg murah.. Dkt aeon big. Homebrand saja. Hehe pd sy masoh kualiti n sgt jimat. Nama pun pakai buang. Leh guna duit untuk benda lain. Just beri pndgn dn pnglmn.

tengok jugak berat baby..mcm baby sy lahir 2.3kg..baby kecik so pakai saiz nb tu dh masuk 3 pek skrg..tapi kalau baby awk agak besar beli 1 je saiz nb..boleh agak nk beli saiz ape based on berat dia masa scan sblum deliver..

Saya masa beli yg 80pcs cukup jee ..lps tu saya tkr saiz s ..slesa sikit besar..sbb dia mkin mbesar..tu pun guna 1pack jee then hbskn beli yg saiz s plak..tapi misi ada tegur jee eh ehh bsar nya pampers diaaa..hehehehe

Doc sy suggest beli 1 pek dulu. Sbb ada patient dia excited beli sampai berkotak. Beli masa promosi. Last2 x dapat pakai habis semua sbb baby dia x sesuai dgn pampers tu. Terpaksa beli lain. Dah rugi dah. ☺

VIP Member

Saya pun mula2 beli 1 pek je dulu, lepas habis beli lagi. Sebab pembesaran setiap baby tu tak sama, lahir pun dengan berat berbeza2, jd benda ni depend kpd pembesaran anak kte sebenarnya.

Ya.. beli ja dlu 1 pek nb.. habis beli lg.. smpai laa dpt agak bby tu dah bambam bru laa tukar saiz nb ke S.. anak sy x sempat pun masok sebulan dh kna tukar S.. bambam😂

Baby sy dh 1m 19d, still pkai nb petpet.. lahir 3.1kg, masa checkup 1m dh 3.74kg.. dah 4pek 36pcs & 1 pek 60pcs habis.. still pakai strap no 1.. nie tgh order lg..

Kadang tengok brand pempers juga, ada yang cutting besar ade cutting kecik.. Saya dah pakai 4 pek nb.. Sebab baby lahir 2.5kg.. Cutting drypers kecik sikit..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan